3 pomysły na aranżacje w uniwersalnej bieli

3 pomysły na aranżacje w uniwersalnej bieli

Farby do wnętrz – ich rodzaje, kolory i ogromny wybór na sklepowych półkach – często stanowią źródło dylematów, a niekiedy nawet gorących dyskusji pomiędzy domownikami, którzy są w trakcie remontu. Na jaki kolor zdecydować się w takiej sytuacji? Najbezpieczniejsza będzie klasyczna, uniwersalna biel, którą możemy wykorzystać jako bazę do wielu stylowych aranżacji!

Salon z serca Skandynawii 

Farby do wnętrz (www.farbyjedynka.pl) są dostępne na rynku w wielu niesamowitych kolorach i odcieniach, ale do stworzenia niezwykle klimatycznego salonu wystarczy nam klasyczna biel. Co powiecie na przytulną aranżację w skandynawskim wydaniu? To styl, który czerpie inspiracje z  nordyckiej natury, dlatego na pierwszy rzut oka może wydawać się dość chłodny i surowy. Mimo to, wnętrza utrzymane w tej estetyce odznaczają się ogromną funkcjonalnością i tworzą aurę ciepłego, domowego ogniska. W salonie, w którym króluje  skandynawski design nie może zabraknąć naturalnych tkanin pod postacią lnianych narzutek lub bawełnianych zasłon. Pamiętajmy o drewnianych elementach – np. stoliku na kawę albo nowoczesnej meblościance, a także wygodnych meblach, koniecznie z funkcją przechowywania. Bazę pod takie aranżacje stanowią jasne farby do wnętrz. Świetnie sprawdzi się tu Jedynka Perfekcyjna Plus – lateksowa biała farba o matowym wykończeniu, która tworzy antyrefleksyjne powłoki. Tak urządzone wnętrze sprzyja odpoczynkowi i przyjemnemu spędzaniu czasu z całą rodziną.  

Sypialnia w bieli 

Sypialnia skąpana w bieli? Czemu nie! Ten kolor sprawdzi się szczególnie w małej sypialni, w której każdy centymetr musi być dokładnie zagospodarowany. Białe farby do wnętrz optycznie powiększają pomieszczenie, sprawiając, że wydaje się być ono bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości. Ponadto, subtelność bieli pomaga się wyciszyć – nie od dziś wiadomo, że naprawdę dobrze odpoczywa nam się w otoczeniu tego koloru. W sypialni pomalowanej na biało, np. matową farbą Jedynka Perfekcyjna Plus, mamy mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Możemy dobrać pastelowe dodatki, kwiecistą kapę na łóżko oraz duże lustro i urządzić wnętrze w duchu staroświeckiej Prowansji. Jeśli wolimy bardziej nowoczesne rozwiązania, inną metodą będzie dobranie mebli oraz dodatków w odcieniach czerni i szarości – nada to naszej sypialni elegancji i futurystycznego szyku. 

Uniwersalny pokój nastolatka 

Zmienne upodobania nastolatków sprawiają, że przearanżowanie dziecinnego pokoju w sanktuarium młodego człowieka stanowi nie lada wyczyn. Dobrze zatem postawić na uniwersalny kolor, który dopasuje się do częstych zmian dekoracji wywołanych dynamicznie rozwijającym się gustem. To zadanie dla Jedynki Perfekcyjnej Plus! Biel będzie doskonałą bazą pod plakaty ulubionych zespołów, kolaże ze zdjęciami czy inne dodatki w wyrazistych kolorach. Tkaniny w pastelowych odcieniach i sznur lampek choinkowych zawieszonych nad łóżkiem dopełnią wystroju dla miłośników subtelnych aranżacji. Natomiast u zwolenników mocniejszych doznań estetycznych lepiej mogą sprawdzić się ciemne meble i drobne dodatki w krzykliwych kolorach, np. różnobarwne gałki przy szufladach komody. 

Białe farby do wnętrz dają nam ogromne możliwości aranżacyjne. Wszystko zależy od naszych upodobań i pomysłu na urządzenie danego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czym się charakteryzuje zamek Tedee by Gerda?

Zamek Tedee (posiadający atestowaną wkładkę GERDA) został stworzony przez zespół wysoce wykwalifikowanych oraz doświadczonych inżynierów. Celem jego powstania jest nie tylko ułatwienie ludziom codziennego funkcjonowania, ale także znaczące zwiększenie poziomu…
View Post