Oświetlenie ogrodowe - jak wybrać te dobrej jakości?

Oświetlenie ogrodowe – jak wybrać te dobrej jakości?

Coraz większą popularnością cieszy się nowoczesne i gustowne oświetlenie ogrodowe. Lampy są bardzo stylowe, energooszczędne i doskonale podkreślają wieczorny klimat zieleni, kwiatów, krzewów oraz drzew. Na co zwrócić uwagę wybierając te w dobrej jakości? Podpowiadamy.

Jaki rodzaj zasilania do lamp w dobrej jakości?

Stając przed wyborem konkretnych lamp do ogrodu, należy na początek zastanowić się nad ich źródłem zasilania. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza modele fotowoltaiczne. Czerpią przez cały dzień energię do działania ze słońca, aby następnie wieczorem automatycznie przełączyć się w tryb świecenia. Zazwyczaj bateria znajdująca się w dobrej jakości lampie pozwala na niezakłócone działanie przez całą noc. Oczywiście pod warunkiem, że w ciągu dnia była wystarczająca ilość słońca do załadowania baterii. Warto mieć świadomość, że lampy fotowoltaiczne działają także po pochmurnych dniach. Świecą po prostu krócej, ale dają tak samo mocne światło.

Na rynku znajdziemy także lampy napięciowe. Są one zasilane bezpośrednio z sieci. Wadą tego rozwiązania jest konieczność rozprowadzenia przewodów i ukrycia ich w elementach architektonicznych ogrodu. Co wymaga więcej pracy i może przysporzyć więcej kłopotu. Zwłaszcza jeśli teren jest już urządzony. Zaletą jest jednak to, że można takie oświetlenie umieścić również w zacienionych partiach ogrodu. Lampy świecą niezależnie od pogody. Warto w takim przypadku zwrócić uwagę zwłaszcza na energooszczędne oświetlenie LED. Charakteryzuje się dużą mocą i w ofercie rynkowej można znaleźć modele o różnych kształtach i barwach świecenia. Szeroki wybór można znaleźć na przykład w sklepie https://abanet.pl/150-oswietlenie-ogrodowe.

Jaki rodzaj lamp sprawdzi się w ogrodzie?

Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór różnych modeli lamp do oświetlania ogrodu nocą. Jeśli posiadamy duży obszar ogrodu, to warto zwrócić uwagę na latarnie, które montowane są na wysokich słupkach. Mogą mieć nawet do trzech metrów wysokości. Doskonale rozświetlają duże przestrzenie. W ofercie rynkowej znajdziemy także dobrej jakości lampy w formie słupków. Są niewielkich rozmiarów i idealnie nadają się do długich ścieżek ogrodowych. Ich zaletą jest przede wszystkim niska cena. Pozwala to tworzyć bardzo długie rzędy słupków, gdzie każdy z tych elementów może być zasilany zarówno prądem elektrycznym, jak i działać na zasilaniu fotowoltaicznym. Warto także zwrócić uwagę na klasyczne kinkiety, które montuje się bezpośrednio do elewacji domu lub altany ogrodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wybieramy ogrodzenie do nowego domu

Jest. Wreszcie udało Ci się ukończyć budowę upragnionego domu. Gratulacje! Teraz pora na solidne ogrodzenie swojego królestwa oraz zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa żonie i dzieciom. Zobacz, jakie masz możliwości i…
View Post