Wybieramy płyty elewacyjne – nasze porady

Wybieramy płyty elewacyjne – nasze porady

Płyty elewacyjne to materiał, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i jest wybierany do wykańczania budynków. Wyróżnia go łatwy montaż, korzystna cena oraz ciekawe efekty, jakie można dzięki niemu uzyskać. Jakie jeszcze korzyści płyną z montażu płyt fasadowych? Sprawdźmy!

Płyty fasadowe – zastosowanie i zalety

Płyta elewacyjna (https://kronosfera.pl/p/elewacje-plyty-elewacyjne,20) to materiał posiadający atrakcyjny wygląd oraz znakomite właściwości użytkowe. Stosuje się je nie tylko na fasadzie budynku, ale też przy aranżowaniu wnętrz, bądź przestrzeni wokół domu. Ich popularność wynika z faktu, że dostępne są w różnych formatach i kształtach. Płyty te są lekkie, dzięki czemu ich montaż nie jest kłopotliwy. Z drugiej strony ich grubość jest dobrana tak, by były one odporne na uszkodzenia zewnętrzne i służyły przez długi czas. Wyróżniają się dużą odpornością na warunki zewnętrzne, nie brudzą się zbyt szybko, a każde z zanieczyszczeń spłukiwane jest przez wodę opadową. Płyty fasadowe doskonale chronią budynek przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: deszcz, śnieg, mróz, wilgoć, czy promienie słoneczne. Kolejną z ich zalet, jest estetyczny wygląd. Można spotkać je w różnych wzorach, kolorach, kształtach i rozmiarach. Dzięki temu każdy może wybrać taką kompozycję, jaka będzie odpowiednia do aranżacji budynku. Płyty elewacyjne są także przyjazne dla środowiska, ekologiczne, a dzięki swym walorom użytkowym, bardzo ekonomiczne. Dzięki temu możemy być pewni, że decydując się na nie, osiągniemy stylowy, a przede wszystkim długotrwały efekt. Płyty świetnie wpasowują się w nowocześnie zaprojektowane budynki mieszkalne, użytkowe, obiekty handlowe i nie tylko.

Płyty elewacyjne drewnopodobne

Jednym z najpopularniejszych rodzajów płyt elewacyjnych są płyty drewnopodobne. Ich wygląd oraz właściwości zależne są od tego, jaki rodzaj drewna został wykorzystany w produkcji. Najbardziej odporne są płyty pochodzące z drewna drzew liściastych, dlatego to one cieszą się największym zainteresowaniem. Wybierając ten rodzaj płyt, warto zwrócić uwagę na ułożenie włókien. Bardzo dobrym wyborem będą płyty z prostopadłym układem. Płyty fasadowe sprzedawane są w postaci drewnianej sklejki o grubości od 10 do 30 mm. Ich montaż wymaga dokręcenia płyt za pomocą wkrętów, a po instalacji należy zabezpieczyć płytę przy pomocy lakieru. Odpowiednio dobrany panel przyczyni się do poprawy termoizolacji budynku i będzie chronił go przed szkodliwym działaniem wilgoci. Dzięki temu możemy zapewnić sobie trwałe i designerskie rozwiązane na wiele sezonów.

Bogata oferta płyt elewacyjnych

Decydując się na zakup płyt elewacyjnych, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak parametry płyty – właściwości użytkowe, rodzaj wykończenia (wykonane z tworzyw sztucznych, betonowe, z kamienia naturalnego), a także posiadany budżet (koszt materiału, koszt ekipy budowlanej). Budżet powinien obejmować nie tylko zakup płyt, ale także ich transport oraz koszty montażu. Bogatą ofertę płyt elewacyjnych możemy spotkać w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Jednym z nich jest Kronosfera, gdzie znajdą Państwo 3 różne kolekcje oraz ponad 75 dekorów płyt elewacyjnych. Najtańsze z nich można znaleźć w cenie od 150 zł za 1 m2. Cena paneli zależy m.in. od grubości płyty, rodzaju zastosowanego surowca przy jej produkcji oraz jej rozmiaru. Duży wybór płyt na rynku gwarantuje zróżnicowanie cen, dzięki czemu każdy może dobrać model dopasowany do swoich potrzeb i możliwości. Ich wygląd oraz korzystna oferta cenowa sprawia, że stale rośnie grono inwestorów zainteresowanych takim rozwiązaniem. Zastosowanie płyt gwarantuje nie tylko świetny efekt wizualny, ale także dobrą ochronę budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czym się charakteryzuje zamek Tedee by Gerda?

Zamek Tedee (posiadający atestowaną wkładkę GERDA) został stworzony przez zespół wysoce wykwalifikowanych oraz doświadczonych inżynierów. Celem jego powstania jest nie tylko ułatwienie ludziom codziennego funkcjonowania, ale także znaczące zwiększenie poziomu…
View Post