Łazienka z wanną czy prysznicem Wady i zalety obu rozwiązań

Łazienka z wanną czy prysznicem? Wady i zalety obu rozwiązań

Wanna czy prysznic? Przed tym dylematem staje każdy, kto zajmuje się aranżacją swojej łazienki. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Wanna kusi możliwością relaksu w wodzie po ciężkim dniu, prysznic z kolei – możliwością dostosowania do wielkości łazienki i możliwością oszczędzenia czasu podczas kąpieli.

Na etapie projektowania łazienki należy podjąć wiele odpowiedzialnych decyzji, a jedną z nich jest wybór między prysznicem a wanną. Która opcja jest korzystniejsza?

Wanna – jakie korzyści i problemy niesie posiadanie jej w łazience?

Wanny łazienkowe to rozwiązanie, z którego wiele osób rezygnuje z powodu zbyt małego rozmiaru łazienki. Jest to, niestety, największy minus tej opcji. Zbyt małe pomieszczenie nie będzie niestety w stanie zmieścić wanny, która najczęściej jest największym z elementów wyposażenia łazienki. Jakie jednak są plusy jej posiadania? Przede wszystkim dzięki niej zyskuje się możliwość brania długich i relaksujących kąpieli. Prysznice, w przypadku dłuższego mycia niestety zużywają dużą ilość wody, dlatego zazwyczaj nie służą do odpoczynku. Z kolei wanna może stać się doskonałym, domowym spa. Możliwość relaksu w ciepłej wodzie przy użyciu pachnących płynów czy kuli do kąpieli to świetny sposób na odpoczynek po trudnym dniu. Co więcej, w wannie istnieje możliwość zamontowania słuchawki prysznicowej, dzięki czemu istnieje także możliwość brania szybkich kąpieli. Wanna jest także świetnym sposobem na umielenie mycia małym dzieciom, które zazwyczaj z przyjemnością pluskają się w wodzie.

Prysznice – jakie są wady i zalety ich posiadania?

Prysznice łazienkowe to opcja, która jest znacznie lepsza w przypadku małej wielkości łazienki. Co więcej, w codziennym pędzie życia korzystanie z tego rozwiązania jest szybszą i wygodniejszą opcją od wanny. Dla wielu osób ważne jest także to, że zużycie wody pod prysznicem jest znacznie mniejsze niż w wannie. W perspektywie lat zaoszczędzona kwota i ilość wody może być bardzo duża. Co więcej, odpowiednio użyte akcesoria prysznicowe mogą sprawić, że kąpiel stanie się bardziej relaksująca i przyjemna. Odpowiednio dobrana słuchawka prysznicowa może sprawić, że strumień wody stanie się sposobem masażu i metodą na rozluźnienie mięśni po trudnym dniu. Z kolei dzięki użyciu koszyka prysznice stają się wygodniejsze i funkcjonalne. Ważne są także ścianki prysznicowe, dzięki którym łazienka nie może być zachlapana – wanna nie posiada takiego zabezpieczenia. Istotnym elementem prysznica jest także brodzik, który może różnić się wysokością. Wybór wyższego modelu pozwala nawet na napuszczenie do niego wody, dzięki czemu można w niej nawet. To rozwiązanie jest także bardzo wygodne dla rodziców z małymi dziećmi – kąpiel malucha staje się bowiem o wiele łatwiejsza i dużo bardziej atrakcyjna.

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem jest bardzo indywidualny. Zależy on w większości od potrzeb, jakie na co dzień ma właściciel łazienki. Zarówno wygląd prysznica, jak i wanny może być dużym plusem i sposobem na podkreślenie wyjątkowości pomieszczenia. Przy wyborze prysznica lub wanny głównym puntem odniesienia powinien być jednak rozmiar łazienki. Niestety w niewielkich pomieszczeniach wybór tej drugiej opcji jest niepraktyczny. W przypadku wyjątkowo dużych lub kilku łazienek, jak na przykład w piętrowych domach, warto zastanowić się nad wyborem obu rozwiązań. Dzięki temu, w zależności od potrzeby będzie można korzystać z wanny lub prysznica.

Pomysły na aranżacje łazienek znajdziesz na: https://www.salonyhoff.pl/aranzacje-lazienki/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Materac sercem sypialni – jak wybrać?

Sen jest bardzo ważny dla ludzkiego zdrowia.  Najważniejszym czynnikiem, który pozwala się człowiekowi wyspać, jest idealnie dobrany materac. Nie istnieje materac idealny, ponieważ każdy człowiek ma inne oczekiwania. Najlepszy materac…
View Post