Łazienka z wanną czy prysznicem Wady i zalety obu rozwiązań

Łazienka z wanną czy prysznicem? Wady i zalety obu rozwiązań

Wanna czy prysznic? Przed tym dylematem staje każdy, kto zajmuje się aranżacją swojej łazienki. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Wanna kusi możliwością relaksu w wodzie po ciężkim dniu, prysznic z kolei – możliwością dostosowania do wielkości łazienki i możliwością oszczędzenia czasu podczas kąpieli.

Na etapie projektowania łazienki należy podjąć wiele odpowiedzialnych decyzji, a jedną z nich jest wybór między prysznicem a wanną. Która opcja jest korzystniejsza?

Wanna – jakie korzyści i problemy niesie posiadanie jej w łazience?

Wanny łazienkowe to rozwiązanie, z którego wiele osób rezygnuje z powodu zbyt małego rozmiaru łazienki. Jest to, niestety, największy minus tej opcji. Zbyt małe pomieszczenie nie będzie niestety w stanie zmieścić wanny, która najczęściej jest największym z elementów wyposażenia łazienki. Jakie jednak są plusy jej posiadania? Przede wszystkim dzięki niej zyskuje się możliwość brania długich i relaksujących kąpieli. Prysznice, w przypadku dłuższego mycia niestety zużywają dużą ilość wody, dlatego zazwyczaj nie służą do odpoczynku. Z kolei wanna może stać się doskonałym, domowym spa. Możliwość relaksu w ciepłej wodzie przy użyciu pachnących płynów czy kuli do kąpieli to świetny sposób na odpoczynek po trudnym dniu. Co więcej, w wannie istnieje możliwość zamontowania słuchawki prysznicowej, dzięki czemu istnieje także możliwość brania szybkich kąpieli. Wanna jest także świetnym sposobem na umielenie mycia małym dzieciom, które zazwyczaj z przyjemnością pluskają się w wodzie.

Prysznice – jakie są wady i zalety ich posiadania?

Prysznice łazienkowe to opcja, która jest znacznie lepsza w przypadku małej wielkości łazienki. Co więcej, w codziennym pędzie życia korzystanie z tego rozwiązania jest szybszą i wygodniejszą opcją od wanny. Dla wielu osób ważne jest także to, że zużycie wody pod prysznicem jest znacznie mniejsze niż w wannie. W perspektywie lat zaoszczędzona kwota i ilość wody może być bardzo duża. Co więcej, odpowiednio użyte akcesoria prysznicowe mogą sprawić, że kąpiel stanie się bardziej relaksująca i przyjemna. Odpowiednio dobrana słuchawka prysznicowa może sprawić, że strumień wody stanie się sposobem masażu i metodą na rozluźnienie mięśni po trudnym dniu. Z kolei dzięki użyciu koszyka prysznice stają się wygodniejsze i funkcjonalne. Ważne są także ścianki prysznicowe, dzięki którym łazienka nie może być zachlapana – wanna nie posiada takiego zabezpieczenia. Istotnym elementem prysznica jest także brodzik, który może różnić się wysokością. Wybór wyższego modelu pozwala nawet na napuszczenie do niego wody, dzięki czemu można w niej nawet. To rozwiązanie jest także bardzo wygodne dla rodziców z małymi dziećmi – kąpiel malucha staje się bowiem o wiele łatwiejsza i dużo bardziej atrakcyjna.

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem jest bardzo indywidualny. Zależy on w większości od potrzeb, jakie na co dzień ma właściciel łazienki. Zarówno wygląd prysznica, jak i wanny może być dużym plusem i sposobem na podkreślenie wyjątkowości pomieszczenia. Przy wyborze prysznica lub wanny głównym puntem odniesienia powinien być jednak rozmiar łazienki. Niestety w niewielkich pomieszczeniach wybór tej drugiej opcji jest niepraktyczny. W przypadku wyjątkowo dużych lub kilku łazienek, jak na przykład w piętrowych domach, warto zastanowić się nad wyborem obu rozwiązań. Dzięki temu, w zależności od potrzeby będzie można korzystać z wanny lub prysznica.

Pomysły na aranżacje łazienek znajdziesz na: https://www.salonyhoff.pl/aranzacje-lazienki/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Tkaniny na mundury – jakie wybrać?

Odzież mundurowa to ubranie specjalnego przeznaczenia, gdzie jakość ma ogromne znaczenie. Musi być trwała, solidna , funkcjonalna, wygodna oraz elegancka. Odzież mundurowa musi być szyta według wymagań branżowych poszczególnych służb…
View Post