Oświetlenie led - jak zastosować je w domu?

Oświetlenie led – jak zastosować je w domu?

Zastanawiasz się nad zmianą oświetlenia w swoim domu? Z pewnością staniesz przed wyborem oświetlenia w tym możliwości ledów. W poniższym wpisie znajdziesz informacje o tym: jak działają ledy, jak długo wytrzymuje to oświetlenie oraz jak kreatywnie wykorzystać ledy w swoim domu lub mieszkaniu.

Jak działają ledy?

LED jest nazwą diody, która emituje światło. Diody LED uznane są za element półprzewodnikowy. To właśnie przez nie przepływa prąd. Podczas tego procesu jest emitowane światło, które jako użytkownicy widzimy „gołym okiem”. Światło diody LED różni się jedynie długością emitowanej fali w zależności od rodzaju diody.

Co ważne lampa LED jest często wybierana przez niskie zużycie energii w mieszkaniu, czy domu. Skutkiem tego jest niższa suma pieniędzy, jaką należy przeznaczyć na zakup, w porównaniu do tego, że kwota ta zwróci się w rachunkach za prąd. Przyjęło się założenie, że to rozwiązanie może oszczędzić nawet 80% zużywanej energii. Jest to bardzo dobry wynik patrząc również w perspektywie lat.

Jakie światło emitują ledy?

Ledowe diody emitują jednobarwne światło. Zależy ono od zastosowanych w trakcie wytwarzania związków chemicznych. Ciekawostką jest, że pojedyncza dioda nie emituje światła białego, z racji, że jest to niemożliwe do uzyskania z pojedynczego złącza półprzewodnikowego p-n.

Aby światło było białej barwy, moduł LED wykorzystuje różne metody, przykładowo może to być dodana odpowiednia ilość barw RGB (czerwony, zielony, niebieski).

Jak długo wytrzymuje oświetlenie ledowe?

Dioda LED to bardzo odporne urządzenie m.in. na wibracje oraz urazy mechaniczne. Dzieje się tak przez brak żarnika, elementów wypełnionych gazem oraz części szklanych. Dzięki temu istnieje możliwość pracy w wybranej pozycji, jak również jest niewrażliwa na warunki pogodowe. Dzięki temu lampa ledowa może działać nawet w temperaturze od -40 do aż 100 oC.

Niezwykle ważne jest, aby układ zasilający umieścić blisko diod. Jest to spowodowane spadkami napięcia. Ciekawym rozwiązaniem jest również instalacja sterowników, które umożliwiają oświetleniu ledowemu zmieniać barwę.

Szacuje się, że oświetlenie może mieć żywotność nawet 10 lat. Dodatkowo firmy często oferują przedłużoną pięcioletnią gwarancję. 

Jak wykorzystać ledy w swoim mieszkaniu?

Oświetlenie ledowowe może wytworzyć niesamowity klimat w całym mieszkaniu. Mogą do tego posłużyć diody zmieniające kolor. https://sklep.neonica.pl/tasmy-led-rgb-multikolor to rozwiązanie praktyczne, energooszczędne a co najważniejsze nadające wielu barw pomieszczeniu. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe i nadają się do wielu wnętrz. Mogą być ozdobnikiem salonu, sypialni, pokoiku dziecięcego, a nawet łazienki.

Przykładowo https://sklep.neonica.pl/neonica-tasma-led-z-diodami-2216-600-ip20 może zostać zamontowana również do szafek i witryn odmieniając całkowicie wspomniane meble. Dzięki wyselekcjonowanym diodom LED można zapewnić, że nie będą występowały żadne zaciemnienia, przebarwienia oraz kolorowe artefakty. Dzięki naturalnej barwie w pokoju obiekty będą miały nieprzekłamane kolory. Innym przykładem może być https://sklep.neonica.pl/neonica-tasma-led-osram-2835-300. Można w niej wybrać nie tylko napięcie pracy, ale również wspomniany kolor z takich odcieni jak: biały, czerwony, żółty, zielony oraz niebieski.

Warto wspomnieć, że taśmy LED RGB multikolor można znaleźć jako proste warianty, ale też profesjonalne serie, które wymagają właściwych sterowników. Dzięki temu można zmienić natężenie światła, ale również jego barwę czy całe zestawienia kolorystyczne. W sklepach znajduje się szeroka gama modeli. Dzięki taśmom LED można niesamowicie podkreślić wnętrza, dodać im charakteru, przytulności, uroku, ale i niepowatarzalnego wyglądu. To z pewnością oryginalne rozwiązanie do mieszkania lub domu. Oświetlenie to zapewni satysfakcję oraz radość domowników, także tych najmłodszych.

O marce Neonica

Decydując się na zakup profesjonalnego oświetlenia do domu warto wybrać sprawdzoną firmę. Taką jest właśnie Neonica. Firma powstała ponad 25 lat temu, przez co można śmiało stwierdzić, że posiada bogate doświadczenie w obsłudze klientów. Przeważająca część produktów, którą oferuje firma jest produkowana w zakładzie firmy w Łodzi. W 2009 roku uruchomiono nowoczesną linię produkcyjną oświetlenia LED.

Dzięki temu Neonica może pochwalić się produkcją taśm LED oraz pasków LED na elastycznym podkładzie FPC. Są to produkty, które nie występują u wielu producentów. Wszystkie elementy są tworzone tylko i wyłącznie z komponentów najwyższej jakości.

Co ważne produkty firmy gwarantują bezpieczeństwo oraz zgodność systemów LED z normami, które obowiązują w Unii Europejskiej. 

Dzięki wysokiej jakości produktów Neonica została doceniona przez liderów rynku oświetlenia LED- m.in. takich firm jak CREE (ze Stanów Zjednoczonych) oraz OSRAM. Dzięki temu dostarczane są również wysokiej jakości komponenty od tych dostawców.

W asortymencie firmy można znaleźć m.in. żarówki LED, taśmy LED Neonica, LED Neon Flex, zasilacze LED, ściemniacze LED, sterowniki do taśm LED, profile LED, akcesoria do taśm LED.

Myśleliście o montażu oświetlenia LED w swoim mieszkaniu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak urządzić pokój dla dziecka ?

Aranżacja pokoju dziecka to zdecydowanie zadanie, które wymaga przemyślenia oraz zastosowania funkcjonalnych rozwiązań. Chcąc stworzyć wnętrze przyjazne dziecku trzeba zastosować odpowiednie meble, zadbać o oświetlenie. Musimy zaaranżować miejsce do nauki…
View Post

Poznaj style aranżacji ogrodu!

Chciałbyś, aby twój ogród był ozdobą posiadłości? Nie wiesz, jak zaaranżować przestrzeń za domem? Zobacz, jakie są style aranżacji ogrodu i przekonaj się, który najbardziej do ciebie pasuje. Ogród w…
View Post