Materac pojedynczy czy podwójny?

Materac pojedynczy czy podwójny?

Sen ma kolosalne znaczenie dla organizmu, ponieważ wypoczywa nasze ciało i umysł. Głęboki sen daje pewność regeneracji, która jest niezbędna dla wypoczynku i prawidłowego funkcjonowania. Na jakość snu największy wpływ ma materac – ma przecież bezpośredni kontakt z ciałem. Eksperci twierdzą, że człowiek potrzebuje 8 godzin snu na dobę. Dobrze dobrany materac ma kluczowe znaczenie dla samopoczucia oraz zdrowia.

Nieumiejętny dobór materaca

Ortopedzi i rehabilitanci potwierdzają, że odpowiednie materace dobrane do wielkości łóżka i wagi użytkownika, np.: materace 160×200, to podstawa dobrego snu i witalności w ciągu dnia. Źle wybrany materac może przynieść użytkownikowi więcej szkody niż pożytku. Popularną dolegliwością są bóle kręgosłupa po przebudzeniu się, które są sygnałem do natychmiastowej wymiany materaca. Powstaje pytania, jaki materac wybrać dla par: pojedynczy (jeden duży, np.: materace 180×200, czy dwa mniejsze?

Jak wybrać materac dla pary?

Przy zakupie materaca dla pary decyduje kwestia wagi – jeżeli różnica między użytkownikami nie przekracza 30 kg, to jest duża szansa, że uda się dobrać materac, np.: 180×200 lub materace 160×200. Doskonałe dla par są materace termoelastyczne, które nie zapadają się i znakomicie podtrzymują plecy. Tworzywo delikatnie ugina się pod wpływem ciepła emitowanego przez ciało śpiącego i dostosowuje się do kształtów człowieka, co zapewnia optymalne podparcie kręgosłupa. Oznacza to, że pobudka rano jest przyjemnością – plecy nie bolą i człowiek jest wyspany.  Materace termoelastyczne amortyzują przewracanie się na boki jednej osoby – partner/partnerka nie odczuje tych ruchów i nie obudzi się w środku nocy. Minimalny materac dla pary powinien mieć rozmiar 140x200cm. Osoby, które nie możliwości wstawienia w pokoju dużego łóżka małżeńskiego też mogą spać wygodnie na kanapie lub wersalce używają materaca nakładkowego – materace 120×200. Dla par polecane są również materace lateksowe lub sprężynowe -kieszeniowe.

Dwa materace dla pary

Pary mają do wyboru również wersję z dwoma materacami, np: materace 90×200 lub materace 80×200. Umożliwia to dostosowanie podłoża do indywidualnych potrzeb, zwłaszcza w kwestii twardości i rodzaju materaca.

Wybór jeden , czy dwa materace na łóżku dla pary to kwestia indywidualna. Kupując materac, należy zwrócić uwagę na wentylację materaca. Dzięki odpowiedniej wymianie powietrza wewnątrz materaca nie dochodzi do gromadzenia się wilgoci, kurzu, pleśni i roztoczy. Oznacza to, że sen jest higieniczny. Prym pod względem wiodą materace termoelastyczne i lateksowe, które są idealne dla alergików. Warto sięgnąć pod nowoczesne materace, aby zapewnić sobie odpowiednią jakość snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak odpowiednio prać dywany?

Zastanawiasz się, jak skutecznie wyprać dywany? Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się m.in. na co zwrócić uwagę przy praniu oraz kiedy pomocna okaże się pralnia dywanów.  Jak prawidłowo wyprać dywan? Prawidłowe pranie…
View Post