Posadzka żywiczna – gdzie ją wykorzystujemy

Posadzka żywiczna – gdzie ją wykorzystujemy?

Patrząc na najnowsze trendy należy zauważyć, że odchodzi się od przepychu oraz nadmiaru kolorów na rzecz prostoty i minimalizmu. Dotyczy to w szczególności ścian i podłóg. Niegdyś często kładziony parkiet, zamieniony został na gładkie posadzki żywiczne. Remontując swój dom czy mieszkanie warto postawić na takie rozwiązanie, ponieważ tego rodzaju podłoże jest łatwe w utrzymaniu czystości i niezwykle odporne na uszkodzenia.

Posadzka żywiczna – co warto wiedzieć?

Budując nowoczesny dom, ludzie starają się wygospodarować na sprzęty i meble jak najmniej powierzchni, by zachować otwartą przestrzeń. Coraz częściej wybiera się jasne kolory – szarość oraz biel, co pomaga optycznie powiększyć wnętrze. Posadzka żywiczna może elegancko ozdobić każde pomieszczenie i jednocześnie nadać mu oryginalny oraz nowoczesny styl.

Przekonuje do siebie przede wszystkim dobrymi parametrami technicznymi i bezproblemową eksploatacją. Jest bardzo wytrzymała, a przy tym świetnie się prezentuje. Wybierając posadzki żywiczne, możemy być pewni, że nasza podłoga będzie niezwykle odporna na obciążenia i nie ulegnie odbarwieniu.

Co ciekawe, nie musimy posiadać jednolitej i jednobarwnej struktury takiej posadzki. Możemy uzyskać unikatowe połączenie  kolorów i wzorów, dzięki czemu powstanie wnętrze jedyne w swoim rodzaju.

Podłogi żywiczne – gdzie je stosujemy?

Podłogi żywiczne pozwalają nam na realizację nawet najśmielszych pomysłów. Ich bogata gama wzorów i kolorów daje szerokie pole manewru i ciężko się zdecydować, co ostatecznie wybrać. Podłogi żywiczne charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz twardością – nie jest łatwo je zarysować czy uszkodzić.

Żywica tworzy szczelną powierzchnię, więc posadzkę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Do codziennej pielęgnacji wystarczy zastosować standardowe preparaty do utrzymywania czystości podłóg.

Najczęstsze miejsca, gdzie znajdziemy takie posadzki to:

  • budownictwo mieszkalne,
  • hale produkcyjne,
  • garaże,
  • magazyny,
  • zakłady przemysłowe,
  • obiekty użyteczności publicznej,
  • hipermarkety,
  • bary,
  • kręgielnie.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like