Posadzka żywiczna – gdzie ją wykorzystujemy

Posadzka żywiczna – gdzie ją wykorzystujemy?

Patrząc na najnowsze trendy należy zauważyć, że odchodzi się od przepychu oraz nadmiaru kolorów na rzecz prostoty i minimalizmu. Dotyczy to w szczególności ścian i podłóg. Niegdyś często kładziony parkiet, zamieniony został na gładkie posadzki żywiczne. Remontując swój dom czy mieszkanie warto postawić na takie rozwiązanie, ponieważ tego rodzaju podłoże jest łatwe w utrzymaniu czystości i niezwykle odporne na uszkodzenia.

Posadzka żywiczna – co warto wiedzieć?

Budując nowoczesny dom, ludzie starają się wygospodarować na sprzęty i meble jak najmniej powierzchni, by zachować otwartą przestrzeń. Coraz częściej wybiera się jasne kolory – szarość oraz biel, co pomaga optycznie powiększyć wnętrze. Posadzka żywiczna może elegancko ozdobić każde pomieszczenie i jednocześnie nadać mu oryginalny oraz nowoczesny styl.

Przekonuje do siebie przede wszystkim dobrymi parametrami technicznymi i bezproblemową eksploatacją. Jest bardzo wytrzymała, a przy tym świetnie się prezentuje. Wybierając posadzki żywiczne, możemy być pewni, że nasza podłoga będzie niezwykle odporna na obciążenia i nie ulegnie odbarwieniu.

Co ciekawe, nie musimy posiadać jednolitej i jednobarwnej struktury takiej posadzki. Możemy uzyskać unikatowe połączenie  kolorów i wzorów, dzięki czemu powstanie wnętrze jedyne w swoim rodzaju.

Podłogi żywiczne – gdzie je stosujemy?

Podłogi żywiczne pozwalają nam na realizację nawet najśmielszych pomysłów. Ich bogata gama wzorów i kolorów daje szerokie pole manewru i ciężko się zdecydować, co ostatecznie wybrać. Podłogi żywiczne charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz twardością – nie jest łatwo je zarysować czy uszkodzić.

Żywica tworzy szczelną powierzchnię, więc posadzkę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Do codziennej pielęgnacji wystarczy zastosować standardowe preparaty do utrzymywania czystości podłóg.

Najczęstsze miejsca, gdzie znajdziemy takie posadzki to:

  • budownictwo mieszkalne,
  • hale produkcyjne,
  • garaże,
  • magazyny,
  • zakłady przemysłowe,
  • obiekty użyteczności publicznej,
  • hipermarkety,
  • bary,
  • kręgielnie.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wykończenie mieszkania pod klucz

Wykończenie mieszkania pod klucz to jedna z usług, którą świadczy biuro architektoniczne. Polega ona na tym, że to wykonawca jest odpowiedzialny za wszystkie prace wykończeniowe w danej nieruchomości. Biuro architektoniczne…
View Post

Czym się charakteryzuje zamek Tedee by Gerda?

Zamek Tedee (posiadający atestowaną wkładkę GERDA) został stworzony przez zespół wysoce wykwalifikowanych oraz doświadczonych inżynierów. Celem jego powstania jest nie tylko ułatwienie ludziom codziennego funkcjonowania, ale także znaczące zwiększenie poziomu…
View Post