Posadzka żywiczna – gdzie ją wykorzystujemy

Posadzka żywiczna – gdzie ją wykorzystujemy?

Patrząc na najnowsze trendy należy zauważyć, że odchodzi się od przepychu oraz nadmiaru kolorów na rzecz prostoty i minimalizmu. Dotyczy to w szczególności ścian i podłóg. Niegdyś często kładziony parkiet, zamieniony został na gładkie posadzki żywiczne. Remontując swój dom czy mieszkanie warto postawić na takie rozwiązanie, ponieważ tego rodzaju podłoże jest łatwe w utrzymaniu czystości i niezwykle odporne na uszkodzenia.

Posadzka żywiczna – co warto wiedzieć?

Budując nowoczesny dom, ludzie starają się wygospodarować na sprzęty i meble jak najmniej powierzchni, by zachować otwartą przestrzeń. Coraz częściej wybiera się jasne kolory – szarość oraz biel, co pomaga optycznie powiększyć wnętrze. Posadzka żywiczna może elegancko ozdobić każde pomieszczenie i jednocześnie nadać mu oryginalny oraz nowoczesny styl.

Przekonuje do siebie przede wszystkim dobrymi parametrami technicznymi i bezproblemową eksploatacją. Jest bardzo wytrzymała, a przy tym świetnie się prezentuje. Wybierając posadzki żywiczne, możemy być pewni, że nasza podłoga będzie niezwykle odporna na obciążenia i nie ulegnie odbarwieniu.

Co ciekawe, nie musimy posiadać jednolitej i jednobarwnej struktury takiej posadzki. Możemy uzyskać unikatowe połączenie  kolorów i wzorów, dzięki czemu powstanie wnętrze jedyne w swoim rodzaju.

Podłogi żywiczne – gdzie je stosujemy?

Podłogi żywiczne pozwalają nam na realizację nawet najśmielszych pomysłów. Ich bogata gama wzorów i kolorów daje szerokie pole manewru i ciężko się zdecydować, co ostatecznie wybrać. Podłogi żywiczne charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz twardością – nie jest łatwo je zarysować czy uszkodzić.

Żywica tworzy szczelną powierzchnię, więc posadzkę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Do codziennej pielęgnacji wystarczy zastosować standardowe preparaty do utrzymywania czystości podłóg.

Najczęstsze miejsca, gdzie znajdziemy takie posadzki to:

  • budownictwo mieszkalne,
  • hale produkcyjne,
  • garaże,
  • magazyny,
  • zakłady przemysłowe,
  • obiekty użyteczności publicznej,
  • hipermarkety,
  • bary,
  • kręgielnie.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak zamontować umywalkę nablatową?

Umywalka jest niezbędnym elementem wyposażenia w każdej łazience. Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne, odznaczające się dużymi walorami estetycznymi umywalki nablatowe. W jaki sposób poprawnie je zamontować? Sprawdź także…
View Post

Jak modnie urządzić dom?

Każdy, urządzający dom czy mieszkanie zwraca uwagę nie tylko na własne potrzeby, preferencje czy gusta. Zastanawia się nad aktualnymi trendami oraz rozwiązaniami, przydatnymi w przyszłości. Warto więc poznać jakie są…
View Post