Funkcjonalne kabiny prysznicowe stworzone z myślą o małych łazienkach

Funkcjonalne kabiny prysznicowe stworzone z myślą o małych łazienkach

Prawidłowe zagospodarowanie niewielkiej łazienki to duże wyzwanie. Odpowiednie rozmieszczenie wszystkich elementów wyposażenia tak, by ich użytkowanie było wygodne, a jednocześnie zachowanie możliwie największej przestrzeni dla użytkowników często wymaga pójścia na kompromis i koncentracji na funkcjonalności. Tak być nie musi. Korzystając z szerokiej oferty marki Roca można stworzyć komfortową i elegancką przestrzeń, wykorzystując maksymalnie każdy centymetr kwadratowy pomieszczenia.

Kabina prysznicowa – główny punkt każdej małej łazienki

Planując niewielką łazienkę praktycznie wszyscy decydujemy się na kabiny prysznicowe. W porównaniu z wannami pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu. Klasycznym rozwiązaniem, które od razu przychodzi na myśl, są kabiny narożne. Jednak na tym możliwości stworzenia przestrzeni kąpielowej się nie kończą. Wykorzystując drzwi prysznicowe lub kabiny modułowe można zagospodarować nawet najbardziej nietypową łazienkę.

Nowoczesne technologie i estetyka

Wydawać by się mogło, że konstrukcja kabiny prysznicowej jest bardzo prosta i niewiele można w niej zmienić. Po dokładniejszym przyjrzeniu się produktom Roca z kolekcji Metropolis-N, Capital, Town-N i Aeron to stwierdzenie okazuje się całkowicie nieprawdziwe. Pierwsze co rzuca się w oczy to estetyka – nic nie stoi na przeszkodzie, by kabina była elementem wystroju wnętrza, a nie tylko jej niezbędnym wyposażeniem. Drugi aspekt to technologie produkcji. Zastosowanie nowoczesnych materiałów sprawia, że kabiny zachowują swój wygląd, a mechanizmy otwierania drzwi działają bez zarzutu przez wiele lat. Innowacyjna powłoka MaxiClean zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń, ułatwiając codzienną pielęgnację kabiny. Wystarczy miękka ściereczka i delikatny detergent, by cieszyć się czystością i estetyką. Co ważne, kabiny z tych kolekcji mogą być połączone z ultrapłaskimi brodzikami Roca (serie Pyros, Terran czy Aquos), co otwiera dodatkowe możliwości funkcjonalnego zagospodarowania łazienki.

Kabiny narożne – rozwiązanie klasyczne

Najpopularniejszym modelem kabiny prysznicowej jest kabina narożna. Wykorzystuje ona dwie ściany łazienki, pozwalając na efektywne zagospodarowanie przestrzeni w pomieszczeniu. Jest to dobry wybór dla osób ceniących klasyczne rozwiązania, posiadających niewielką łazienkę o standardowym układzie.

W ramach kolekcji Metropolis-N dostępne są kabiny półokrągłe o wymiarach 80 x 80 lub 90 x 90 cm. Wszystkie wyposażone są w drzwi jednoskrzydłowe uchylne. W tej serii produktów taflę szkła dekorują eleganckie profile i uchwyty dostępne w dwóch kolorach – klasycznym chromie lub modnej czerni.

W kolekcji Capital dostępne są dwie kabiny półokrągłe o wymiarach 80 x 80 i 90 x 90 cm. Wyposażone są w drzwi dwuskrzydłowe na zawiasach 180°.

Kabiny z serii Town-N występują w dwóch wariantach – półokrągłym lub kwadratowym. Każda z wersji dostępna jest w dwóch rozmiarach – 80 x 80 i 90 x 90 cm. Wyposażone są w profile aluminiowe z wykończeniem chromowanym oraz dwuskrzydłowe drzwi przesuwne.

Drzwi prysznicowe – sposób na zagospodarowanie wnęki prysznicowej

Planując przestrzeń kąpielową w łazience, nie musimy ograniczać się do klasycznych kabin. Jeśli w projekcie łazienki pojawia się wnęka, nic nie stoi na przeszkodzie, by zagospodarować ją jako strefę prysznicową. Aby oddzielić tę przestrzeń od reszty pomieszczenia, wystarczy zamontować drzwi prysznicowe.

Rozwiązaniem najprostszym są drzwi uchylne na zawiasach 90°. Sprawdzą się, gdy wejście do wnęki ma szerokość standardowych drzwi, a jej umiejscowienie pozwala na odchylenie tak dużego skrzydła. W ramach kolekcji Capital dostępne są drzwi o szerokościach od 60 do 100 cm, a w serii Town-N od 80 do 100 cm.

Bardziej złożone są drzwi skrzydłowe z polem stałym. Znajdą one zastosowanie we wnękach szerszych niż drzwi uchylne, których montaż został zaplanowany. W takim zestawie znajdują się drzwi oraz nieruchomy panel, w kierunku którego są otwierane. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość zabudowy różnej szerokości wnęk. Drzwi skrzydłowe z polem stałym i zawiasami 90° z kolekcji Metropolis-N dostępne są w szerokościach od 80 do 160 cm. Kolekcja Capital natomiast oferuje rozwiązania o szerokości od 80 do 140 cm, z zawiasami 120°.

Zajmującą mało miejsca alternatywą dla drzwi uchylnych są drzwi składane (lub łamane). Znaleźć je można w kolekcjach Capital (szerokości 80 – 100 cm) oraz Town-N (80 lub 90 cm). Są one zbudowane z dwóch paneli, które podczas otwierania składają się w harmonijkę, która wsuwa się do wnętrza wnęki.

Ostatnim dostępnym wariantem są drzwi przesuwne. W tym rozwiązaniu skrzydło drzwi montowane jest na prowadnicach, umożliwiających ich przesunięcie w kierunku znajdującego się obok pola stałego. Drzwi przesuwne są najlepszym wyborem dla łazienek, w których nie ma miejsca na zastosowanie drzwi uchylnych lub składanych. W ofercie Roca znaleźć je można w ramach kolekcji Metropolis-N (szerokości od 100 do 140 cm), Town-N (od 100 do 140 cm) i Area (od 120 do 160 cm).

Kabiny modułowe – stwórz przestrzeń kąpielową według swoich potrzeb

Wiele z omówionych wcześniej modeli drzwi można zestawić ze ściankami prysznicowymi oraz montować w układzie drzwi-drzwi łącząc identyczne modele w pary. W ten sposób uda się stworzyć strefę kąpielową na miarę, dopasowaną do potrzeb użytkowników oraz warunków w pomieszczeniu.

Decydując się na tego typu rozwiązanie należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją każdego elementu, ze zwróceniem szczególnej uwagi na wzajemną kompatybilność poszczególnych produktów oraz konieczność wykorzystania odpowiednich zestawów montażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zasady urządzania małych apartamentów

W ciągu kilku miesięcy, ceny mieszkań drastycznie wzrosły, coraz mniej osób może sobie pozwolić na zakup apartamentu. Zaciągnięcie kredytu również jest znacznie mniej dostępne, przez co własne mieszkanie staje się…
View Post