Prysznic bez brodzika – wady i zalety

Prysznic bez brodzika – wady i zalety

Nowocześnie urządzone łazienki charakteryzują się m.in. kabinami prysznicowymi bez brodzika. Takie kabiny nazywane są walk-in i stają się standardem w wielu domach. Dodają lekkości i przestronności wnętrzu, dzięki czemu można skupić się na innych ważnych elementach wyposażenia. Jak każde rozwiązanie, ma ono swoje wady i zalety, które dobrze jest poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zalety posiadania prysznica bez brodzika

Częstym wyborem w nowoczesnych łazienkach są wanny wolnostojące lub prysznice bez brodzika. Prysznice zapewniają m.in.: więcej przestrzeni do zagospodarowania, dowolność w doborze kształtu natrysku, większe skupienie uwagi na wystroju, wygodę i bezpieczeństwo, łatwy montaż ścianki oraz praktyczność. Łazienka bez brodzika jest znacznie większa i wygodniejsza dzięki pozbyciu się masywnej kabiny. Dodatkowo strefę natryskową można zaaranżować w dowolnym miejscu w łazience, a kabina nie narzuca konkretnej aranżacji i nie wysuwa się na pierwszy plan. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób lubiących nowoczesne i minimalistyczne wnętrza.

Wady posiadania prysznica bez brodzika

Do najczęściej wymienianych wad, jakie wymienia się podczas wyboru takiego rozwiązania, zalicza się np. dość wysoką cenę. Brak konieczności zakupu brodzika wcale nie oznacza końcowo niższych kosztów całości. O cenie decyduje tu czasochłonność montażu. Dodatkowo zaaranżowanie takiej kabiny może być problematyczne w bloku. Konieczne jest odpowiednie wyprofilowanie podłogi i uzyskanie właściwego spadku, a w starych blogach grubość stropu może okazać się za mała. Ponadto decydując się na tego typu kabinę, należy pamiętać o konieczności zatrudnienia fachowca, dość często zapychającym się odpływie czy większej wilgotności w pomieszczeniu, ze względu na fakt, że kabinę walk-in rzadko otacza się szczelnie szybami. Wymiary kabiny zależą przede wszystkim od przestrzeni, jaką się dysponuje, jednak często umieszcza się ją np. we wnęce. Dysponując odpowiednimi warunkami budowlanymi i pieniędzmi, zakup kabiny bez brodzika może okazać się całkiem dobrą inwestycją, która pozostanie w modzie przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zasady urządzania małych apartamentów

W ciągu kilku miesięcy, ceny mieszkań drastycznie wzrosły, coraz mniej osób może sobie pozwolić na zakup apartamentu. Zaciągnięcie kredytu również jest znacznie mniej dostępne, przez co własne mieszkanie staje się…
View Post

Ponadczasowe żaluzje drewniane sznurkowe

Zasłony i firany powoli dochodzą do przeszłości. Coraz popularniejsze stają się wszelkiego rodzaju żaluzje, które oprócz walorów dekoracyjnych mają możliwość regulacji ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła słonecznego – można przyciemnić…
View Post