Jak optycznie powiększyć małą łazienkę

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Jasna, przestronna łazienka marzy się każdemu. Nie zawsze jednak marzenia idą w parze z rzeczywistością. Kiedy przychodzi zmierzyć się z aranżacją małej przestrzeni, warto przemyśleć jak rozplanować to niewielkie wnętrze, by czuć się dobrze i komfortowo?

Jasna, przestronna łazienka marzy się każdemu. Nie zawsze jednak marzenia idą w parze z rzeczywistością. Kiedy przychodzi zmierzyć się z aranżacją małej przestrzeni, warto przemyśleć jak rozplanować to niewielkie wnętrze, by czuć się dobrze i komfortowo?

Lustra łazienkowe na wymiar

W aranżacji wnętrz małych łazienek bardzo istotne jest optyczne powiększenie przestrzeni. Można stosować jasne kolory płytek łazienkowych, farb i łazienkowej zabudowy. Wprowadzać minimalizm i oszczędność dekoracji. Najlepszy efekt pomagają jednak uzyskać lustra – m.in. lustra łazienkowe na wymiar, dopasowane idealnie do całej ściany. Dają niesamowity efekt i robią piorunujące wrażenie. Im więcej luster, tym przestrzeń wydaje się być większa i jaśniejsza. Ale nawet rozwiązania projektowane z mniejszym rozmachem, wprowadzające do wnętrza lustra ścienne, dadzą wrażenie dodatkowego metrażu i światła, szczególnie w wąskich i pozbawionych okien łazienkowych przestrzeniach.

Niewątpliwą zaletą, jaką niosą ze sobą lustra łazienkowe na wymiar, jest ich idealne dopasowanie. Nawet nietypowa łazienka, do której trudno dobrać gotowe rozwiązania, nabierze blasku i funkcjonalności dzięki „skrojonym na wymiar” lustrom.

Ciasna łazienka optycznie powiększona

Metrażu nie da się oszukać. Można jednak zmylić wzrok, stosując sztuczki optyczne do powiększenia łazienki. Chcąc uzyskać efekt poszerzenia ciasnego pomieszczenia, warto zamontować lustra poziomo. Pionowe lustra ścienne nadają wrażenie wysokości i mogą jeszcze bardziej zakłócić proporcje – podwyższają pomieszczenie kosztem szerokości. Poziome lustra pozwolą również kilku osobom przeglądać się jednocześnie. Doceniają to szczególnie rodziny, które dzięki dużemu lustru nie muszą czekać w kolejce, by wykonać makijaż, poprawić fryzurę czy umyć twarz.

Bardzo ciekawy efekt przestrzenny można uzyskać, montując lustra łazienkowe na wymiar w narożniku pomieszczenia. Załamywanie się przestrzeni daje efekt głębi i znacznie powiększa pomieszczenia. Zamawiając lustra łazienkowe na wymiar, można idealnie dopasować wybrane lampy i kinkiety do swoich upodobań, pięknie doświetlając nawet ciasną przestrzeń. Jasno oświetlone pomieszczenia nabierają lekkości, nie przytłaczają, wpływają pozytywnie na samopoczucie.

Wybierając glazurę i terakotę, warto postawić na gładkie, duże płytki, najlepiej z połyskiem i stonowaną fugą. Dopasowana kolorystycznie fuga, nie przykuwa uwagi, jak to bywa w przypadku kontrastowych fug tworzących kratkę na ścianach.

Minimalizm w dekoracji kluczem do sukcesu

Moda na minimalistyczne aranżacje wnętrz, pięknie wpisuje się w niewielkie wnętrza. Nie przytłacza namiarem zbędnych dekoracji, a oszczędność form pozwala zachować ład i harmonię. Warto uwzględnić zamykane szafki, które rozwiążą estetyczne przechowywanie kosmetyków i przyborów łazienkowych. Podwieszona armatura łazienkowa, podświetlona od dołu wanna lub wpuszczany w podłogę brodzik dodadzą łazience wrażenia lekkości.

W takiej nowoczesnej łazience warto zrezygnować z szerokich, ozdobnych ram i zamontować lustra łazienkowe na wymiar przyklejane na przykład bezpośrednio do tynku, (ale i płytek, drewna itp.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zasady urządzania małych apartamentów

W ciągu kilku miesięcy, ceny mieszkań drastycznie wzrosły, coraz mniej osób może sobie pozwolić na zakup apartamentu. Zaciągnięcie kredytu również jest znacznie mniej dostępne, przez co własne mieszkanie staje się…
View Post