Nowoczesne grzejniki w Twoim domu

Nowoczesne grzejniki w Twoim domu

Jesień i zima to trudny czas. Deszcze, śnieg, mrozy, wiatr sprawiają, że mury szybko wychładzają się i nawet w pomieszczeniach panuje chłód. Nie jest to przyjemne odczucie. Człowiek zdecydowanie bardziej woli, kiedy w pomieszczeniach jest ciepło. Gwarancją komfortowej temperatury pomieszczenia są nowoczesne grzejniki.

Bogactwo asortymentu grzejników

Nowoczesne grzejniki zdecydowanie różnią się od swoich poprzedników.  Ze względu na właściwości cieplne i dekoracyjny wygląd cenione są modele produkowane ze stali nierdzewnej, polerowanej i szczotkowej. Niektóre modele przypominają rzeźbę, a nawet obraz. Ciekawą propozycją są  kolorowe grzejniki ozdobne, czy wykończone okleinami.  Rodzaj grzejników ma duży wpływ na wygląd pomieszczeń. Jednak wygląd to nie jedyny parametr, którym należy kierować się podczas wyboru grzejników. Nie każdy grzejnik nadaje się do każdego typu instalacji grzewczej.  Kupując nowoczesny grzejnik, należy zwrócić uwagę na jego moc i sposób podłączenia. Grzejniki dekoracyjne nie ustępują pod względem mocy grzewczej tradycyjnym grzejnikom.

Grzejnik w widocznym miejscu

Przez lata panowało przekonanie, że grzejnik nie musi być pięknym, bo przede wszystkim dawać ciepło. Poza tym można go przesłonić fotelami lub zasłonami.  Na szczęście w parze z nowoczesną technologią poszła estetyka i w końcu grzejniki mogą współgrać ze stylem wnętrza. Nie trzeba ich zasłaniać, ponieważ stanowią ciekawą dekorację pomieszczenia. Co więcej, można je umieścić w widocznym miejscu. Przykładny ładnych i funkcjonalnych nowoczesnych grzejników można znaleźć na stronie: https://luxrad.com/.

Do każdego pomieszczenia

Dekoracyjne nowoczesne grzejniki sprawdzą się nie tylko w salonie. Mogą być montowane w łazience, kuchni, czy w przedpokoju. Grzejniki są pokrywane specjalną farbą antykorozyjną, więc są odporne na działanie wilgoci. Ich zaletą jest to, że utrzymują dogodną temperaturę i jednocześnie zdobią pomieszczenie. Spełniają oczekiwania użytkowników. Grzejnik powinno montować się w miejscach, gdzie następuje największa utrata ciepła. Za uniwersalne uchodzą modele o prostej formie.

Grzejnik w łazience

W łazienkach dekoracyjne, nowoczesne grzejniki mogą być zintegrowane z umywalką. Popularne są grzejniki w formie drabinki na nóżkach w różnych kolorach. Tworzą one ażurowe ścianki i są bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym w łazience.

Moc grzejników

Dla komfortu cieplnego kluczowe znaczenie ma dobranie mocy grzejnika. Należy uwzględnić takie parametry, jak: wielkość pomieszczenia, rodzaj instalacji grzewczej, zapotrzebowanie na ciepło i straty ciepła. Czynnikami, które zmieniają zapotrzebowanie na ciepło, są: ocieplenie ścian i wymiana okien/drzwi.

Pojawienie się na rynku dekoracyjnych, nowoczesnych grzejników to dobra informacja dla osób, które cenią w przedmiotach połączenie funkcjonalności z estetyką. Dekoracyjne grzejniki najczęściej montowane są w salonie. Wystarczy jedynie dobrać grzejnik do stylu wnętrza, aby otrzymać spójną aranżację pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like