Styl loft w łazience - jak go wprowadzić?

Styl loft w łazience – jak go wprowadzić?

Aranżacja łazienki nie jest prostym zadaniem. Podpowiadamy jak podołać temu wyzwaniu i stworzyć klimatyczne pomieszczenie w stylu loft, w którym każdy poczuje się komfortowo.

Podstawowe informacje o stylu industrialnym

Styl loftowy wnętrz przybył do nas ze Stanów Zjednoczonych i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych. Powstał, gdy nieużywane już pomieszczenia przemysłowe zamieniane były na mieszkalne, często przez artystów, i to właśnie takie przestrzenie ma imitować. We wnętrzach tych króluje więc beton, metal, surowe drewno, cegła. Z pozoru niewykończone elementy, w spójnym wnętrzu nabierają wdzięku i zachwycają estetyką. Ma się wrażenie, że odsłaniają przed nami historię oglądanego budynku.

Od czego zacząć aranżację łazienki?

Najczęściej układ łazienki jest już narzucony poprzez ułożenie instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Wiemy czy toaleta będzie osobno czy w jednym pomieszczeniu, gdzie powinna być ustawiona ubikacja czy umywalka. To czas nad zastanowieniem się nad wyglądem ścian i podłogi. Jeśli jest to stosunkowo małe pomieszczenie wybierz jasne odcienie szarości lub biały. Nie musisz ograniczać się do płytek łazienkowych. Ciekawą alternatywą są betony posadzkowe, ściany z cegieł (lub ich imitacji) czy gotowe mozaiki.

Łazienka loftowa LOFT Decora
Łazienka loftowa LOFT Decora

Światło ma znaczenie

W stylu loftowym duże znaczenie ma światło. Najlepiej gdyby twoja łazienka miała duże okna. Jeśli tak nie jest, nie martw się! Po prostu zadbaj o różnorodne oświetlenie dające jasne światło. Wybierz klosze pasujące do stylu materiałem i kolorem. Możesz zostawić zewnętrzne okablowanie, zamontować reflektory albo zupełnie zrezygnować z osłon i odkryć żarówki – w internecie i w sklepach stacjonarnych, na pewno, znajdziesz je w różnych dekoracyjnych kształtach, przystosowane do funkcjonowania bez klosza. 

Meble do łazienki w stylu loftowym

Ich wybór jest bardzo ważny. Często to one decydują o efekcie końcowym, ponieważ styl industrialny stawia na minimalizm i nie znajdziemy w nim wielu dekoracji. Wybierając meble zwróć uwagę na ich przystosowanie do łazienki. Jest to miejsce, w którym często jest wilgotno. Nie każdy materiał przetrwa w takich warunkach. Marka mebli industrialnych LOFT Decora (https://loftdecora.pl/) posiada w swoim asortymencie specjalną linię produktów przeznaczoną dla łazienek. Wszystkie pokryte są podkładem antykorozyjnym. Dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się interesującym designem.

Jak dobrać dodatki do łazienki w stylu industrialnym?

Przede wszystkim postaw na funkcjonalność. Mało, a przemyślane. Pomyśl jakie elementy niezbędne w łazience możesz zamienić na ozdobę i uczynić z nich atut swojej łazienki. My mamy kilka pomysłów:

  • Zwykłe białe ramki w gniazdkach zamień na czarne, drewniane lub betonowe. To mały i tani element, który łatwo wymienić również w innych pomieszczeniach. 
  • Wieszak na ręczniki ma naprawdę duży potencjał designerski. Może być ozdobą całej ściany. Tak samo kosz na śmieci i uchwyt do papieru toaletowego. 
  • Rama lustra może być sztuką. Skup się na tym wyposażeniu każdej łazienki i znajdź takie lustro, które doskonale oddaje styl loftowy.
  • Nie bagatelizuj pojemników na mydło i szczoteczki. Znajdź odpowiednie dla siebie i udekoruj umywalkę
  • Podrasuj wszystkie uchwyty. Jeśli chcesz wykorzystać meble, które już masz możesz zmienić ich styl wymieniając uchwyty. Poszukaj takich, które najlepiej pasują do pozostałych elementów albo spróbuj wykonać je samodzielnie z betonu.

Dzięki zachowaniu minimalizmu twoja łazienka będzie miejscem, w którym łatwo utrzymać porządek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like