Styl loft w łazience - jak go wprowadzić?

Styl loft w łazience – jak go wprowadzić?

Aranżacja łazienki nie jest prostym zadaniem. Podpowiadamy jak podołać temu wyzwaniu i stworzyć klimatyczne pomieszczenie w stylu loft, w którym każdy poczuje się komfortowo.

Podstawowe informacje o stylu industrialnym

Styl loftowy wnętrz przybył do nas ze Stanów Zjednoczonych i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych. Powstał, gdy nieużywane już pomieszczenia przemysłowe zamieniane były na mieszkalne, często przez artystów, i to właśnie takie przestrzenie ma imitować. We wnętrzach tych króluje więc beton, metal, surowe drewno, cegła. Z pozoru niewykończone elementy, w spójnym wnętrzu nabierają wdzięku i zachwycają estetyką. Ma się wrażenie, że odsłaniają przed nami historię oglądanego budynku.

Od czego zacząć aranżację łazienki?

Najczęściej układ łazienki jest już narzucony poprzez ułożenie instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Wiemy czy toaleta będzie osobno czy w jednym pomieszczeniu, gdzie powinna być ustawiona ubikacja czy umywalka. To czas nad zastanowieniem się nad wyglądem ścian i podłogi. Jeśli jest to stosunkowo małe pomieszczenie wybierz jasne odcienie szarości lub biały. Nie musisz ograniczać się do płytek łazienkowych. Ciekawą alternatywą są betony posadzkowe, ściany z cegieł (lub ich imitacji) czy gotowe mozaiki.

Łazienka loftowa LOFT Decora
Łazienka loftowa LOFT Decora

Światło ma znaczenie

W stylu loftowym duże znaczenie ma światło. Najlepiej gdyby twoja łazienka miała duże okna. Jeśli tak nie jest, nie martw się! Po prostu zadbaj o różnorodne oświetlenie dające jasne światło. Wybierz klosze pasujące do stylu materiałem i kolorem. Możesz zostawić zewnętrzne okablowanie, zamontować reflektory albo zupełnie zrezygnować z osłon i odkryć żarówki – w internecie i w sklepach stacjonarnych, na pewno, znajdziesz je w różnych dekoracyjnych kształtach, przystosowane do funkcjonowania bez klosza. 

Meble do łazienki w stylu loftowym

Ich wybór jest bardzo ważny. Często to one decydują o efekcie końcowym, ponieważ styl industrialny stawia na minimalizm i nie znajdziemy w nim wielu dekoracji. Wybierając meble zwróć uwagę na ich przystosowanie do łazienki. Jest to miejsce, w którym często jest wilgotno. Nie każdy materiał przetrwa w takich warunkach. Marka mebli industrialnych LOFT Decora (https://loftdecora.pl/) posiada w swoim asortymencie specjalną linię produktów przeznaczoną dla łazienek. Wszystkie pokryte są podkładem antykorozyjnym. Dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się interesującym designem.

Jak dobrać dodatki do łazienki w stylu industrialnym?

Przede wszystkim postaw na funkcjonalność. Mało, a przemyślane. Pomyśl jakie elementy niezbędne w łazience możesz zamienić na ozdobę i uczynić z nich atut swojej łazienki. My mamy kilka pomysłów:

  • Zwykłe białe ramki w gniazdkach zamień na czarne, drewniane lub betonowe. To mały i tani element, który łatwo wymienić również w innych pomieszczeniach. 
  • Wieszak na ręczniki ma naprawdę duży potencjał designerski. Może być ozdobą całej ściany. Tak samo kosz na śmieci i uchwyt do papieru toaletowego. 
  • Rama lustra może być sztuką. Skup się na tym wyposażeniu każdej łazienki i znajdź takie lustro, które doskonale oddaje styl loftowy.
  • Nie bagatelizuj pojemników na mydło i szczoteczki. Znajdź odpowiednie dla siebie i udekoruj umywalkę
  • Podrasuj wszystkie uchwyty. Jeśli chcesz wykorzystać meble, które już masz możesz zmienić ich styl wymieniając uchwyty. Poszukaj takich, które najlepiej pasują do pozostałych elementów albo spróbuj wykonać je samodzielnie z betonu.

Dzięki zachowaniu minimalizmu twoja łazienka będzie miejscem, w którym łatwo utrzymać porządek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zasady urządzania małych apartamentów

W ciągu kilku miesięcy, ceny mieszkań drastycznie wzrosły, coraz mniej osób może sobie pozwolić na zakup apartamentu. Zaciągnięcie kredytu również jest znacznie mniej dostępne, przez co własne mieszkanie staje się…
View Post