Jak zaprojektować piękne wnętrze domu? - Porady dla początkujących projektantów

Jak zaprojektować piękne wnętrze domu? – Porady dla początkujących projektantów

Projekt wnętrza domu to dla wielu nie lada wyzwanie. Każdy inwestor, szczególnie prywatny chce, aby pomieszczenia prezentowały się według jego indywidualnej wizji. Mamy sposób, aby do tego doprowadzić, sprawdź jak, jako początkujący projektant możesz stworzyć niesamowite wnętrze każdego domu!

Jak zaprojektować wnętrze? – kolorystyka i wykończenie

Projekt wnętrz może różnić się znacząco od drugiego, a to ze względu na ogólne zastosowanie materiałów, wzorów czy też kolorystyki. Co więcej, każdy klient ma nieco inne wymagania dotyczące praktycznego rozmieszczenia mebli i urządzeń. Co więc wchodzi w skład projektu? Przede wszystkim są to kolory, tworzą iluzję, a także budują nastrój, na przykład w sypialni warto stosować stonowane, najlepiej ciepłe barwy. Nie można zapomnieć o formie, a dokładniej o kształtach konkretnych obiektów, tutaj stosuje się najczęściej prostopadłościany, gdy mowa o nowoczesnym wnętrzu. Nie da się jednak ukryć, że również kwadraty i okręgi powracają po wielu latach do łask. Przy projektowaniu warto zastanowić się nad liniami, masą danych obiektów oraz ich teksturą. Wszystko to będzie miało ostateczny wpływ na odbiór wnętrza przez ewentualnego inwestora.

Balans w każdym pomieszczeniu – o tym należy pamiętać

Każde pomieszczenie w mocno kontrastujących barwach? Łazienka niebieska, a zaraz obok przedpokój w ciepłych kolorach? Salon połączony z jadalnią i kuchnią w trzech różnych odcieniach? Bez dwóch zdań takie połączenie nie ma sensu ponieważ nie wprowadza harmonii i balansu. Dlatego też wielu projektantów decyduje się na kolory, które jakkolwiek ze sobą współgrają. Jeżeli klient chce czegoś zupełnie innego, warto przedyskutować z nim tę kwestię, bo może się okazać, że po wykonaniu projektu zrezygnuje ze swojego pierwotnego zdania. Na szczęście w dzisiejszych czasach szybka zmiana kolorystyki nie jest taka trudna, szczególnie gdy mowa o ścianach lub podłogach. Wystarczy, że nawet początkujący projektant korzysta z nowoczesnych narzędzi, takich jak najnowsza wersja programu Achocad 26, który doskonale współgra również z oprogramowaniem Twinmotion odpowiedzialnym za wizualizację 3D. 

Archicad – pomoc w projektowaniu wnętrza

Czym tak naprawdę jest Archicad? To w ostatnim czasie niezwykle popularny program projektowy zarówno dla początkujących projektantów, jak i profesjonalistów, działających w zawodzie od wielu lat. Archicad pozwala tworzyć dokumentacje rysunkowe, ma elastyczne możliwości prezentacji graficznej danego wnętrza czy też umożliwia tworzenie wizualizacji bezpośrednio w programie. Tak jak już wspominaliśmy, Archicad płynnie współpracuje z popularnymi programami do modelowania 3D oraz renderingu, takimi jak Twinmotion. Oczywiście to tylko kilka najważniejszych funkcji tego oprogramowania. Warto tutaj zaznaczyć, że sam program jest naprawdę przystępny cenowo, a z jego pomocą można nie tylko oszczędzić cenny czas, ale również wpłynąć na jakość wykonanego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zasady urządzania małych apartamentów

W ciągu kilku miesięcy, ceny mieszkań drastycznie wzrosły, coraz mniej osób może sobie pozwolić na zakup apartamentu. Zaciągnięcie kredytu również jest znacznie mniej dostępne, przez co własne mieszkanie staje się…
View Post

Ponadczasowe żaluzje drewniane sznurkowe

Zasłony i firany powoli dochodzą do przeszłości. Coraz popularniejsze stają się wszelkiego rodzaju żaluzje, które oprócz walorów dekoracyjnych mają możliwość regulacji ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła słonecznego – można przyciemnić…
View Post