Baterie umywalkowe ścienne - jak dokonać ich wyboru

Baterie umywalkowe ścienne – jak dokonać ich wyboru?

W kuchni i łazience bateria umywalkowa odgrywa bardzo istotną rolę. Liczba dostępnych modeli na rynku sprawia, że wybór w tym zakresie może okazać się wysoce problematyczny. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka niuansów, które mogą pomóc nam w podjęciu ostatecznej decyzji. Jak dobrać długość wylewki? Co jest lepszym rozwiązaniem – kurki czy mieszacze? Na jakie wzornictwo warto się zdecydować? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Jak dobrać długość wylewki?

Baterie umywalkowe ścienne, takie jak np. https://www.banyo.pl/pl/menu/baterie-umywalkowe-scienne-121.html to niezbędny element w kuchniach i łazienkach. Podczas ich wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na długość wylewki- każdorazowo powinna być dopasowana do wielkości naszej umywalki. W sytuacji, kiedy kran będzie zbyt długi, wówczas musimy liczyć się z tym, że podłoga w poszczególnych pomieszczeniach będzie zachlapana i wilgotna. Jeśli jednak będzie zbyt krótki, wówczas wykonywanie podstawowych czynności, jak chociażby zmywanie naczyń lub mycie rąk, będzie wysoce problematyczne. Podczas dopasowywania baterii do umywalki, warto doliczyć do jej wysokość 5-10 cm. Specjaliści twierdzą, że powinna ona odpowiadać połowie szerokości umywalki. Wówczas mamy pewność co do tego, że baterie umywalkowe ścienne sprawdzą się doskonale.

Co jest lepszym rozwiązaniem – kurki czy mieszacze?

Kolejna trudna decyzja dotyczy tego czy wybrać baterie umywalkowe ścienne z kurkami, czy z mieszaczami. Ten drugi umożliwia stosunkowo łatwe i szybkie regulowanie temperatury i strumienia wody, wykorzystując przy tym jeden kurek. Ma to bezpośrednio wpływ na to, że minimalizowane jest zużycie wody. Pomimo wszystko modele z kurkami często są bardziej atrakcyjne pod względem wizualnym. Nadają się do pomieszczeń w stylu retro. Ostateczny wybór powinien jednak opierać się na naszych przemyśleniach. Zastanówmy się czy zależy nam na komforcie użytkowania, czy na aspektach wizualnych.

Na jakie wzornictwo warto się zdecydować?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, ze baterie umywalkowe ścienne każdorazowo powinny być utrzymywane w takim stylu, jak pozostała część aranżacji. Przykładowo w przypadku retro godne uwagi są modele z kurkami. Mogą być one chromowane, w kolorze mosiądzu lub czarne, w zależności od indywidualnych preferencji. Jeśli preferujemy minimalizm, to idealne okażą się baterie umywalkowe ścienne podtynkowe. Specjaliści zwracają uwagę na to, aby wszystkie elementy pochodziły z tej samej serii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like