Co potrzebujesz w aranżacji salonu w stylu skandynawskim

Co potrzebujesz w aranżacji salonu w stylu skandynawskim?

Cechą charakteryzującą salon w stylu skandynawskim z całą pewnością jest przestronność, której towarzyszy jasność i funkcjonalność. Dominują w nim materiały bliskie naturze oraz unikalne wzory. Styl skandynawski czerpie pełnymi garściami z dobrodziejstw natury i przenosi w pełni jej elementy.

Co charakteryzuje wnętrze w stylu skandynawskim?

Blisko sto pięćdziesiąt lat temu malarz pochodzenia szwedzkiego Carl Larsson na swoim obrazie namalował wnętrze, które urządziła jego żona. To właśnie wtedy ludy Skandynawii zaczęły ochoczo aranżować wnętrza swoich domostw tak, by zbliżyć się wizualnie do tego, co zobaczyły na akwareli. To co ujrzeli charakteryzowało się prostotą i funkcjonalnością, a także kojarzyło się z azylem tak potrzebnym mieszkańcom zmagającym się z surowym mrozem i chłodem.

Po dziś dzień styl skandynawski jest jednym z najchętniej wybieranych sposobów na aranżację salonów. Jego bazą są stonowane i spokojne kolory, takie jak szarość, odcienie cieliste czy kość słoniowa. Dopełnieniem są odcienie takie jak na przykład: jasny turkus, brudny róż, miedziany, jasnozielony czy jasny fiolet. Ponadto dużą rolę odgrywa duża ilość światła i dekoracje nienarzucające się swoją obecnością. Z dużym powodzeniem zastosowanie znajdzie w takim salonie drewno, jak chociażby brzoza czy jesion.

Jakie wybrać meble?

Brak przepychu i zbędnego nadęcia sprawia, że drobne dodatki jak i meble powinny podtrzymywać zasadę bycia tak minimalistycznymi, jak to tylko możliwe. Z tego też powodu, geometryczne kształty i wyciszone kolory sprawdzą się idealnie w wnętrzu inspirowanym akwarelą namalowaną przez Carla Larssona. Warto więc rozejrzeć się za funkcjonalnymi regałami i wiszącymi na ścianach półkami, które pozwolą zachować porządek tak doceniany i aprobowany przez Ludy Północy. Jeśli chodzi o meble tapicerowane, takie jak chociażby pufy, fotele czy kanapy, powinny one być obite takimi tkaninami, jak bawełna, len czy zamsz.

Jak dobrać dodatki, aby utrzymać wnętrze w stylu skandynawskim?

Ilość dekoracji, jakie często występują w skandynawskim salonie jest duża. Można wśród nich znaleźć na przykład figurki, takie jak jelenie czy domki widywane pośród krajobrazów lodowatej północy. Doskonałą propozycją są także lampy o fantazyjnych i bardzo wyjątkowych kształtach niespotykanych w innych stylach architektonicznych. Skandynawowie cenią sobie porządek, dlatego z dużą częstotlwością wplatają w aranżację salonów piękne, ręcznie malowane talerze bądź szklanki. Na ścianach można zawiesić proste obrazy. Ważne, by oprawiać je w jednakowe ramy. Pozwoli to zachować proporcję i odpowiedni porządek. Na koniec, warto pomyśleć o zainwestowaniu w lustra dekoracyjne pozwalające na zmaksymalizowanie ilości wpadającego do środka światła, a także prostych i delikatnych ramek na zdjęcia jak w https://decorantes.pl/pl/menu/ramki-167.html – najbogatsza oferta na rynku.

Reasumując, wnętrze w stylu skandynawskim stanowi idealną propozycję dla osób lubiących minimalizm. Pozwala uwypuklić przestrzeń pomieszczeń dzięki temu, że pozbawiona jest zbytecznego nadęcia i krzykliwych wzorów oraz kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czym się charakteryzuje zamek Tedee by Gerda?

Zamek Tedee (posiadający atestowaną wkładkę GERDA) został stworzony przez zespół wysoce wykwalifikowanych oraz doświadczonych inżynierów. Celem jego powstania jest nie tylko ułatwienie ludziom codziennego funkcjonowania, ale także znaczące zwiększenie poziomu…
View Post