Mała kuchnia i łazienka w bloku jak urządzić - Inspiracje

Mała kuchnia i łazienka w bloku jak urządzić – Inspiracje

Urządzając mieszkanie w bloku zwłaszcza jeżeli nie jest zbyt duże musisz wykazać na prawdę dużą kreatywnością żeby wszystko wyglądało ładnie ale jednocześnie mieszkanie było funkcjonalne i posiadało wiele schowków.

Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką od czego zacząć ? Zazwyczaj najwięcej problemów sprawia umeblowanie kuchni , która zazwyczaj jest mała oraz łazienki, która w starym budownictwie góra 4 metry kwadratowe. Wiele mieszkań w bloku jest małych do 30 m 2 a co za tym idzie posiada małą kuchnie oraz małą łazienkę czyli niewiele miejsca , które możemy zagospodarować. Na szczęście tak małe przestrzenie da się także bardzo ładnie urządzić.

Mała kuchnia w bloku inspiracje

Przed planowaną aranżacjom kuchni warto wszystko wcześniej rozplanować i wykorzystać jak najbardziej optymalnie przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Warto wybierać jasne kolory , które optycznie nieco potrafią zwiększyć przestrzeń w kuchni. Warto wykorzystać także przestrzeń pod oknem, która często nie jest w żaden sposób wykorzystać, ciekawe rozwiązania aranżacji kuchni znajdziesz pod tym linkiem. Galeria zdjęć zawiera wiele ciekawych rozwiązań, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W małej kuchni unikamy zabudowy wszystkich ścian od góry do dołu, ponieważ zmniejsza to nam dostępną przestrzeń.

Nowoczesna mała łazienka w bloku

W przypadku małej łazienki w bloku sytuacja wygląda podobnie. Czyli wybieramy jasne kolory, które mają pomóc nieco optycznie zwiększyć dostępną przestrzeń. W małej łazience  2 m 2 warto zrezygnować z wanny i wstawić kabinę prysznicową co pozwoli nam zaoszczędzić miejsce choćby na pralkę. Warto także wstawić duże lustro, jeżeli jest taka możliwość to centralnie przy wejściu. Warto wykorzystać przestrzeń pod sufitem na umieszczenie podwieszanych szafek, co pozwoli nam na wykorzystanie przestrzeni, która zazwyczaj nie jest wykorzystana. Jeżeli szukasz ciekawych pomysłów jak urządzić małą łazienkę w bloku to obejrzyj tą galerie zdjęć małych łazienek . Urządzając małą łazienkę liczy się tak zwana „sztuka iluzji” czyli kolorami oraz oświetleniem staramy się sprawić żeby mała przestrzeń wyglądała na nieco większą niż jest w rzeczywistości.

Małe łazienki aranżacje

Jak wiemy łazienki w blokach nie posiadają okien, tak więc cała dekoracji jaką stworzymy wysunie się na pierwszy plan, więc warto zadbać o szczegóły, które sprawią że tak mała przestrzeń będzie bardzo ładnie się prezentować. W galerii zdjęć z linku powyżej, zobaczysz że mała łazienka może być bardzo nowoczesna i praktyczna jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wybieramy ogrodzenie do nowego domu

Jest. Wreszcie udało Ci się ukończyć budowę upragnionego domu. Gratulacje! Teraz pora na solidne ogrodzenie swojego królestwa oraz zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa żonie i dzieciom. Zobacz, jakie masz możliwości i…
View Post