Poradnik: Samodzielny montaż kabiny prysznicowej krok po kroku

Poradnik: Samodzielny montaż kabiny prysznicowej krok po kroku

Zastanawiasz się, jak zamontować kabinę prysznicową? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, z którego dowiesz się, w jaki sposób powinno się przystąpić do tego rodzaju czynności. Dzięki kilku niezbędnym radom, montaż kabiny nie będzie dla Ciebie zbyt skomplikowany.

Montaż kabiny prysznicowej – od czego zacząć?

Na samym początku należy zaznaczyć na podłodze miejsce odpływu. W tym miejscu konieczny będzie montaż syfonu. Kolejnym krokiem będzie przykręcenie nóżek do brodzika. Na tym etapie niezbędne będzie ich wypoziomowanie.

Założony syfon należy podłączyć do kanalizacji, a następnie zamontować brodzik. W tym momencie niezbędne będzie nałożenie silikonu, który uszczelni miejsce między brodzikiem a ścianą. Na tym etapie należy kolejny raz skorzystać z poziomicy, a następnie przez otwór odpływowy wysunąć górną część syfonu. Warto sprawdzić, czy syfon jest szczelny – wystarczy zalać go wodą. W tym momencie należy przymocować nóżki do podłoża i zamocować zabudowę.   

Montaż kabiny prysznicowej powinien odbyć się dopiero po upływie 24 godzin od nałożenia silikonu. Dołączone do zestawu wkręty posłużą do skręcenia wszystkich elementów kabiny. Profile górne i dolne należy połączyć z pionowymi, a następnie zamocować wykonane z silikonu uszczelki. W tym momencie można ustawić kabinę na brodziku – warto w tym przypadku sięgnąć po poziomicę. Kolejnym krokiem będzie zaznaczenie na ścianie miejsc łączenia i wywiercenie otworów. Następnie należy sięgnąć po silikon, umieścić go na dolnych oraz górnych profilach i zamontować kabinę na ścianie.

Ostatnim etapem będzie montaż drzwi prysznicowych. W momencie mocowania szyby konieczne będzie uszczelnienie dolnego profilu, wsunięcie szyby wraz z uszczelką i dokręcenie śruby. Tak samo należy postąpić w przypadku górnego profilu.

Montaż kabiny prysznicowej – najczęściej popełniane błędy

Na samym początku warto zastanowić się nad wyborem miejsca, które będzie najodpowiedniejsze do montażu kabiny. Zdarzyć się może, że konieczne będą przeróbki, dzięki którym kabina znajdzie się w najbardziej korzystnej lokalizacji. Pozostawione w jej okolicy wolny metraż pozwoli na komfortowe korzystanie z łazienki.

Niepoprawny montaż kabiny prysznicowej może w przyszłości przyczynić się do powstania wielu utrudniających codzienne użytkowanie problemów. Stosunkowo często dochodzi do błędnego ustawienia elementów służących do mocowania kabiny do ściany. By nie dopuścić do tego rodzaju sytuacji, należy z wyjątkową skrupulatnością podejść do podanych w instrukcji wymiarów. Nawet niewielkie odchylenie od pionu może uniemożliwić poprawne zamykanie drzwi i kłopotliwe przeciekanie.

Do często pojawiających się błędów można zaliczyć niedokładne uszczelnienie miejsc, w których styka się ściana z brodzikiem. W tym przypadku wskazana jest wyjątkowa precyzja – tylko dzięki temu możesz mieć pewność, że nie dojdzie do przeciekania wody i tym samym wypływania jej na podłogę w łazience.

Kolejnym, utrudniającym użytkowanie problemem jest błędne wypoziomowanie brodzika. Tego rodzaju uchybienie uniemożliwia poprawne spływanie wody w kierunku odpływu oraz powoduje odgłosy w momencie wchodzenia do brodzika. Zdarza się, że do błędu dochodzi podczas przyłączania syfonu. Niepoprawna instalacja może spowodować wolniejsze spływanie wody i tym samym zmniejszenie komfortu podczas kąpieli.

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej przez fachowca?

Montaż kabiny prysznicowej cena to jedno z najczęściej pojawiających się haseł wyszukiwanych w Internecie. Każdy, kto planuje remont, zastanawia się, na jakie wydatki musi się przygotować. Koszt montażu kabiny uzależniony jest od wielu czynników. Na wysokość ceny ma znaczenie nie tylko lokalizacja mieszkania, wielkość i rodzaj kabiny, ale także inne, otrzymane od zleceniodawcy zadania. Mowa w tym przypadku o montażu baterii, deszczownicy, rur wodnych i kanalizacyjnych, demontażu starych elementów czy wprowadzonych modyfikacji.

Montaż kabiny prysznicowej z brodzikiem to nadal dość często wykonywana usługa. W sklepie www.lazienkiabc.pl dużą popularnością cieszą się kabiny walk-in.Szacuje się montaż kabiny prysznicowej może kosztować od 100 do 700 złotych, a montaż brodzika z podłączeniem od 200 do 400 złotych.

Nie da się ukryć, że remont wiąże się ze sporym stresem. Jeszcze przed jego rozpoczęciem warto porównać cenniki działających w Twoim regionie fachowców i zdecydować się na najbardziej optymalną ofertę. W zależności od rozpiętości planowanych prac, całkowity koszt może okazać się sporym wydatkiem. Do tego rodzaju prac warto przystępować kompleksowo, dzięki czemu efekt, który otrzymasz, okaże się w pełni satysfakcjonujący. Bez względu, czy zdecydujesz się na montaż kabiny prysznicowej z głębokim brodzikiem, czy jego niższą wersję, zwróć uwagę na jakość wykonanej przez specjalistę pracy. Z pozoru mało znaczące detale mogą przesadzić o komforcie podczas korzystania z nowo podłączonej kabiny. Montaż kabiny prysznicowej powierz doświadczonym fachowcom. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych komplikacji i nieplanowanych wydatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wybór odpowiednich płytek do łazienki

Urządzając przestrzeń łazienkową, jednym z kluczowych elementów jest wybór odpowiednich płytek do takiego właśnie wnętrza. Zupełnie inne należy wybrać na podłogę, inne z kolei należy zamontować na ścianach. Oczywiście wybór…
View Post