Jak zaaranżować przedpokój Kilka praktycznych porad

Jak zaaranżować przedpokój? Kilka praktycznych porad

Przedpokój należy do tych pomieszczeń, które przez wiele osób traktowane są po macoszemu. Tymczasem to właśnie to wnętrze wita gości od razu po wejściu do mieszkania, można zatem z całą stanowczością stwierdzić, że stanowi naszą wizytówkę. Jego aranżacji warto więc poświęcić niemniejszą uwagę niż urządzaniu salonu czy kuchni. Nie wiesz jak urządzić przedpokój? Inspiracje znajdziesz poniżej.

O tych elementach nie możesz zapomnieć

Decydując się na nowy przedpokój inspiracje powinieneś czerpać z funkcjonalności. Szafa, wieszak, szafka na buty i lustro – to podstawowe elementy wyposażenia, których nie powinno zabraknąć. Przydadzą się też dodatkowe półki i schowki na drobiazgi i wszelkiej maści „przydasie” oraz siedzisko. Rzecz w tym, że aranżacja uwzględniająca każdy z tych elementów jest niezwykle trudna do wykonania w ciasnym i niezbyt ustawnym pomieszczeniu. Na szczęście „trudna” nie znaczy „niemożliwa”.

Warto postawić na sprzęty, które pełnią więcej niż tylko jedną funkcję. Przykładowo, pufa spełnia rolę siedziska i praktycznego schowka. Szafka na buty z powodzeniem może zastąpić ławeczkę lub konsolę. Wieszając nad nią lustro, stworzymy funkcjonalny i przyjemny dla oka kącik. Półki na drobiazgi można powiesić bliżej sufitu. Dzięki temu nie zmniejszymy cennej powierzchni użytkowej. Na szafie (jeżeli zdecydujemy się na model wolnostojący) możemy ustawić kilka dekoracyjnych pudeł, które są tak samo atrakcyjne, co praktyczne.

Jak powiększyć przedpokój?

O ile w nowych blokach coraz częściej można spotkać przestronne przedpokoje, to dawniej obowiązywały zupełnie inne trendy, co odczuwają przede wszystkim mieszkańcy bloków z lat 70. Na szczęście istnieje kilka sztuczek, które skutecznie powiększą (oczywiście optycznie) ciasną przestrzeń.

Po pierwsze – światło. Rozświetlony przedpokój wyda się większy, warto zatem zamontować przynajmniej dwa źródła światła – centralne sufitowe i plafon, np. nad lustrem.

Po drugie – kolory. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na farbę, czy na tapetę, postaw na jasne barwy, nawet jeżeli mają kontrastować z dzienną częścią mieszkania.

Po trzecie – lustro. Jeżeli zdecydujesz się na model wiszący, jego rozmiar nie wpłynie negatywnie na funkcjonalność pomieszczenia. Zasada jest prosta – im większe będzie lustro, tym więcej optycznych centymetrów doda pomieszczeniu. Najlepszym wyborem będzie model o delikatnej, smukłej ramie lub nawet bez ramy.

Praktyczna wskazówka – w małym przedpokoju warto szczególnie dbać o porządek. Rozrzucone buty i niedbale zawieszone kurtki zmniejszą i tak skromną przestrzeń i wprowadzą wrażenie wszechobecnego chaosu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like