Elegancki i stonowany salon. Jak łączyć barwy?

Na jakie kolory pomalować salon, by spełniał nasze oczekiwania estetyczne? Jeżeli chcemy uzyskać efektowny i oryginalny efekt warto połączyć przynajmniej 2 barwy na ścianach i elementach wnętrza. Zastanawiasz się, jak zrobić to stylowo? Sprawdź nasze propozycje!

Jak pomalować salon? Łączenie barw

Stonowana elegancja powstaje z prawdziwej alchemii barw. Nie zadziałają tutaj proste kontrasty i nieprzemyślane łączenia. To zestawienia, nad którymi pracują najlepsi projektanci. Tworzą oni duety kolorów, które dodają wnętrzu szyku i subtelnego uroku.. Czasami połączenie tej samej barwy w różnych tonacjach może decydować o naprawdę udanym efekcie. Widać to na przykładowych aranżacjach przygotowanych przez specjalistów Tikkurila. Połączenie błękitu z jego ciemnym wariantem może być naprawdę ożywcze, gdyż jasny kolor jest optymistyczny i rozświetlający (X438 Secret), a drugi służy stonowaniu efektu i nadaniu całości elegancji (S491 Petrol).

Nieoczywista szarość

Kolor szary to jeden z niezaprzeczalnych klasyków, które sprawiają, że wnętrza stają się bardziej szykowne. Zwykły popiel może być dla wielu z nas zbyt chłodny, ale możliwości jest znacznie więcej. Połączenie jasnych i ciemnych odcieni szarości będzie tworzyć doskonałe tło dla minimalistycznego, gustownego wnętrza. Jeżeli zależy nam na naprawdę wysmakowanych i modnych kolorach, warto zajrzeć do palety kolorów marki Tikkurila.

Moc tkwi w ciemności?

Stonowane, ciemne kolory stają się coraz modniejsze w aranżacjach wnętrz. Umiejętnie wykorzystane poprawiają wygląd pomieszczenia, dodają mu klasy, pozwalają poczuć we wnętrzu stabilizację i bezpieczeństwo. Wnętrze wyciszone ciemnym kolorem pozwala się skupić i sprzyja także relaksowi. Używanie tego koloru w aranżacji nadal uważane jest za nieco brawurowe, dlatego wchodząc do tak urządzonego pomieszczenia, możemy mieć pewność, że właściciel jest nieszablonowy i lubi eksperymentować, by osiągnąć upragniony efekt. Pomieszczenie w takim stylu niezmiennie fascynuje. Malując ściany na ciemny kolor, warto postawić na obrazy w jasnych ramach, białe lub pastelowe poduszki lub kremowe dekoracje.

Jasne czy ciemne wnętrze

Ciemne barwy pochłaniają dużo światła i dlatego rekomendowane są do pomieszczeń dobrze oświetlonych. Najczęściej są to duże salony z oknami na południe, gdzie nadmiar światła może stanowić problem. Natomiast jasne kolory intensyfikują ilość światła we wnętrzu. Warto znaleźć równowagę i podczas łączenia barw uwzględnić efekt odbijania i pochłaniania światła przez kolory. W takim przypadku doskonale sprawdzi się projekt łączenia nieoczywistych kolorów w bardzo jasnych i ciemniejszych odcieniach.

www.tikkurila.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Lodówka Side by Side – czy potrzebujesz jej w swojej restauracji?

Nowoczesna i popularna lodówka Side by Side to rozwiązanie odpowiednie nie tylko dla domowych kuchni. Okazuje się, że tego rodzaju sprzęty sprawdzą się także w innych przypadkach. Jeżeli potrzebujesz większej…
View Post