Elegancki i stonowany salon. Jak łączyć barwy?

Na jakie kolory pomalować salon, by spełniał nasze oczekiwania estetyczne? Jeżeli chcemy uzyskać efektowny i oryginalny efekt warto połączyć przynajmniej 2 barwy na ścianach i elementach wnętrza. Zastanawiasz się, jak zrobić to stylowo? Sprawdź nasze propozycje!

Jak pomalować salon? Łączenie barw

Stonowana elegancja powstaje z prawdziwej alchemii barw. Nie zadziałają tutaj proste kontrasty i nieprzemyślane łączenia. To zestawienia, nad którymi pracują najlepsi projektanci. Tworzą oni duety kolorów, które dodają wnętrzu szyku i subtelnego uroku.. Czasami połączenie tej samej barwy w różnych tonacjach może decydować o naprawdę udanym efekcie. Widać to na przykładowych aranżacjach przygotowanych przez specjalistów Tikkurila. Połączenie błękitu z jego ciemnym wariantem może być naprawdę ożywcze, gdyż jasny kolor jest optymistyczny i rozświetlający (X438 Secret), a drugi służy stonowaniu efektu i nadaniu całości elegancji (S491 Petrol).

Nieoczywista szarość

Kolor szary to jeden z niezaprzeczalnych klasyków, które sprawiają, że wnętrza stają się bardziej szykowne. Zwykły popiel może być dla wielu z nas zbyt chłodny, ale możliwości jest znacznie więcej. Połączenie jasnych i ciemnych odcieni szarości będzie tworzyć doskonałe tło dla minimalistycznego, gustownego wnętrza. Jeżeli zależy nam na naprawdę wysmakowanych i modnych kolorach, warto zajrzeć do palety kolorów marki Tikkurila.

Moc tkwi w ciemności?

Stonowane, ciemne kolory stają się coraz modniejsze w aranżacjach wnętrz. Umiejętnie wykorzystane poprawiają wygląd pomieszczenia, dodają mu klasy, pozwalają poczuć we wnętrzu stabilizację i bezpieczeństwo. Wnętrze wyciszone ciemnym kolorem pozwala się skupić i sprzyja także relaksowi. Używanie tego koloru w aranżacji nadal uważane jest za nieco brawurowe, dlatego wchodząc do tak urządzonego pomieszczenia, możemy mieć pewność, że właściciel jest nieszablonowy i lubi eksperymentować, by osiągnąć upragniony efekt. Pomieszczenie w takim stylu niezmiennie fascynuje. Malując ściany na ciemny kolor, warto postawić na obrazy w jasnych ramach, białe lub pastelowe poduszki lub kremowe dekoracje.

Jasne czy ciemne wnętrze

Ciemne barwy pochłaniają dużo światła i dlatego rekomendowane są do pomieszczeń dobrze oświetlonych. Najczęściej są to duże salony z oknami na południe, gdzie nadmiar światła może stanowić problem. Natomiast jasne kolory intensyfikują ilość światła we wnętrzu. Warto znaleźć równowagę i podczas łączenia barw uwzględnić efekt odbijania i pochłaniania światła przez kolory. W takim przypadku doskonale sprawdzi się projekt łączenia nieoczywistych kolorów w bardzo jasnych i ciemniejszych odcieniach.

www.tikkurila.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wykończenie mieszkania pod klucz

Wykończenie mieszkania pod klucz to jedna z usług, którą świadczy biuro architektoniczne. Polega ona na tym, że to wykonawca jest odpowiedzialny za wszystkie prace wykończeniowe w danej nieruchomości. Biuro architektoniczne…
View Post

Jak odpowiednio prać dywany?

Zastanawiasz się, jak skutecznie wyprać dywany? Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się m.in. na co zwrócić uwagę przy praniu oraz kiedy pomocna okaże się pralnia dywanów.  Jak prawidłowo wyprać dywan? Prawidłowe pranie…
View Post