Materac sercem sypialni – jak wybrać

Materac sercem sypialni – jak wybrać?

Sen jest bardzo ważny dla ludzkiego zdrowia.  Najważniejszym czynnikiem, który pozwala się człowiekowi wyspać, jest idealnie dobrany materac. Nie istnieje materac idealny, ponieważ każdy człowiek ma inne oczekiwania. Najlepszy materac to egzemplarz, który najlepiej pasuje do potrzeb użytkownika. Dlatego warto wybrać materac mający właściwości odpowiadające wymaganiom śpiącej osoby.

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze materaca?

Co należy rozumieć pod pojęciem najlepszy materac? Czym kierować się przy jego zakupie? Podstawowe kryteria to: waga, wzrost, wiek (inne materace polecane są dla seniorów, inne dla dzieci), ilość osób, które będą spać na materacu (jeden użytkownik, czy para). Materac dla par powinien mieć jak najwięcej więcej elastycznych punktów lub sprężyn na m², ponieważ  wtedy każdy najmniejszy punkt odpowiada za nacisk  najmniejszej części ciała. Dzięki temu osoba śpiąca obok nie czuje ruchów drugiego użytkownika i śpi spokojnie. Kręgosłup i mięśnie odpoczywają. Materac Sleepmed  dla seniora zapobiega odleżynom i wadom postawy, stabilizuje kręgosłup. Szczególnie polecane są materace z pianki termoplastycznej Visco, która stabilizuje ciało i zapobiega tworzeniu się wgłębień w materacu. Dla dzieci polecane są materace wyraźnie zaznaczonymi strefami twardości. Każda z nich odpowiada potrzebom innej części ciała i kręgosłupa, Materac dla dziecka powinien charakteryzować się odpornością na zabrudzenia (w tym namoczenia) oraz antyalergicznością.

Materace hybrydowe Sleep Med

Rewolucją w dziedzinie materacy jest połączenie właściwości pianki i sprężyn w jednym wkładzie. Są to materace hybrydowe Sleepmed. Pierwszym poziomem wypełnienia jest umieszczona najbliżej pleców pianka. Łagodzi bóle pleców i karku, reaguje na ciepło ludzkiego ciała i dzięki temu dostosowuje się do sylwetki śpiącego. Kręgosłup zyskuje znakomite podparcie i prawidłowe ułożenie. Z kolei pianka FlexiFoam  ułatwia wymianę powietrza wewnątrz wkładu, co zapewnia higieniczny i wolny od roztoczy sen.

Czym różnią się materace piankowe od sprężynowych?

Materace piankowe Sleepmed są wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na zniekształcenia. Zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru ciała i dopasowanie sylwetki z uwzględnieniem newralgicznych części, jak: ramiona i biodra. Wśród piankowych wypełnień najczęściej stosowany jest higieniczny i przewiewny lateks, czy też powszechnie używana pianka poliuretanowa. Materace sprężynowe  Sleep Med są świetnym rozwiązaniem dla par o większej wadze.  W najnowocześniejszych materacach sprężynowych kręgosłup ma dobrą podporę na całej długości. Ponadto materace sprężynowe niwelują wiercenie się drugiej osoby.

Nowoczesne materace gwarantują najwyższą jakość snu – są wygodne i doskonale podtrzymują kręgosłup oraz kark. Pomaga to w zapobieganiu schorzeniom kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like