Wybieramy ogrodzenie do nowego domu

Wybieramy ogrodzenie do nowego domu

Jest. Wreszcie udało Ci się ukończyć budowę upragnionego domu. Gratulacje! Teraz pora na solidne ogrodzenie swojego królestwa oraz zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa żonie i dzieciom. Zobacz, jakie masz możliwości i czym charakteryzuje się każda z nich.

Propozycja nr jeden: ogrodzenie panelowe

Ogrodzenia panelowe są coraz chętniej wybierane przez klientów. Pasują do nowoczesnych realizacji. Są uniwersalne, eleganckie i dostępne w wielu różnych kolorach, pasujących do innych elementów przydomowej architektury. Zapewniają duże poczucie prywatności i chronią domowników przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Szeroki wybór ogrodzeń panelowych możesz znaleźć na stronie internetowej https://palisada.pl/.

Propozycja nr dwa: ogrodzenie standardowe

Wielu inwestorów ceni sobie ten typ ogrodzenia. Podmurówkę buduje się z bloczków zbudowana na całej długości ogrodzenia. Słupki zbudowane na podmurówce wypełniają przęsła uformowane z metalu. Tego typu ogrodzenie łatwo dopasować do architektury budynku mieszkalnego. Świetnie prezentują się zwłaszcza w przypadku klasycznych realizacji – domach o dwuspadowych dachach i symetrycznej bryle.

Propozycja nr trzy: ogrodzenie standardowe z poszerzonymi słupkami

W tym przypadku wypełnienie ogrodzenia znajduje się na ławie fundamentowej, zaś słupki stoją na podmurówce. Rozwiązanie chętnie wybierane przez klientów. Pasuje raczej do standardowych brył.

Propozycja nr cztery: pełny mur

Zapewnia duży poziom dyskrecji i prywatności mieszkańcom posesji. Pełny mur świetnie prezentuje się w przypadku domów o klasycznej bryle.

Propozycja nr pięć: ogrodzenie mieszane

Jego istotą jest połączenie elementów murowanych i gotowych przęseł – metalowych lub drewnianych. Daje interesujące efekty i nieskończone możliwości miksowania materiałów w celu osiągnięcia oryginalnego efektu.

Propozycja nr sześć: ogrodzenie panelowe przetłaczane

W przypadku dużych działek, których ogrodzenie innym materiałem mogłoby się wiązać z ogromnymi kosztami, świetnie sprawdzają się ogrodzenia przemysłowe panelowe. Są lekkie, trwałe i łatwe w montażu. Można przy ich pomocy wykonać również kojec dla psa czy wydzielić obszar, w którym będzie znajdować się pojemnik na śmieci. Ich zaletą jest odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz możliwość zakupu ich w jednym z trzech wariantów: wypukłym, wklęsłym lub fali. Gotowe elementy prefabrykowane z metalu skracają czas potrzebny na postawienie ogrodzenia do minimum, ograniczając też koszty robocizny, jakie ponosi właściciel posesji.

Kiedy powinno myśleć się o wykonaniu ogrodzenia?

Choć fizyczne wykonawstwo ogrodzenia stanowi zwieńczenie cięższych prac budowlanych wykonywanych na działce, jego wygląd warto zaplanować jak najwcześniej, nawet na etapie projektu domu. Można wówczas łatwo zapewnić spójny wygląd całej posesji. Ogrodzenie powinno harmonizować stylistyką z pozostałymi elementami – bryłą domu, stolarką okienną oraz materiałami wykończeniowymi ścieżek, chodników i podjazdów. Warto wesprzeć się wiedzą i doświadczeniem architekta – wtedy ma się pewność, że efekt końcowy będzie doskonały.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wybór odpowiednich płytek do łazienki

Urządzając przestrzeń łazienkową, jednym z kluczowych elementów jest wybór odpowiednich płytek do takiego właśnie wnętrza. Zupełnie inne należy wybrać na podłogę, inne z kolei należy zamontować na ścianach. Oczywiście wybór…
View Post

Materac pojedynczy czy podwójny?

Sen ma kolosalne znaczenie dla organizmu, ponieważ wypoczywa nasze ciało i umysł. Głęboki sen daje pewność regeneracji, która jest niezbędna dla wypoczynku i prawidłowego funkcjonowania. Na jakość snu największy wpływ…
View Post

Płyta gazowa czy indukcyjna?

W większości naszych rodzinnych domów gotowało się na gazie. Płyta gazowa była czymś oczywistym, tak jak piekarnik na gaz. Wraz z biegiem czasu, na rynku pojawiły się płyty indukcyjne, a…
View Post