Elektryczny podgrzewacz przepływowy do wody - dlaczego warto wybrać?

Elektryczny podgrzewacz przepływowy do wody – dlaczego warto wybrać?

Woda to dobro dość ograniczone – wiele państw odczuwa brak dostępu do wody pitnej, a ich obywatele przeżywają dramaty z tym wiązane. Do ochrony zasobów wody wzywają różne organizacje ekologiczne i broniące praw człowieka. Wykorzystanie wody w domu wzrasta i wiąże się z koniecznością podgrzewania wody, co oznacza dodatkowe zużycie energii. Na szczęście są energooszczędne urządzenia do podgrzewania wody.

Podgrzewanie wody w domu

Współczesny człowiek nie może funkcjonować bez ciepłej wody. Mamy do wyboru dwa rodzaje podgrzewaczy wody: bojler i przepływowy ogrzewacz wody. Bojler podgrzewa wodę, z której można korzystać przez pewien czas, musi działać co najmniej kilkanaście minut. Niestety, woda dość szybko traci swoją temperaturę. Podgrzewanie wody w domu może być łatwiejsze i następować wyłącznie wtedy, kiedy jej potrzebujemy. Wystarczy zamontować przepływowy ogrzewacz wody.

Ciepła woda natychmiast

Podgrzewanie wody prądem jest racjonalnym i najlepszym sposobem otrzymywania ciepłej wody.  Wszystkie inne metody, np.: grzanie wody na gazie są niewydajne i długotrwałe. Elektryczny przepływowy ogrzewacz wody działa natychmiast po przekręceniu kurka – i podgrzewa tylko tyle wody, ile w danym momencie użytkownik potrzebuje. Pobór ciepłej wody jest nieograniczony. W bojlerze ilość ciepłej wody jest ograniczona pojemnością urządzenia.

Dopasowany do potrzeb

Elektryczny podgrzewacz przepływowy dobiera się  do ilości i rodzaju punktów poboru. Dzięki niewielkim rozmiarom, podgrzewacze mogą być montowane pobliżu punktu poboru wody. Szeroka oferta tych urządzeń umożliwia dobór podgrzewacza w zależności od potrzeb i oczekiwań użytkownika. Odpowiedni dobór oraz właściwe miejsce instalacji zapewniają mniejsze zużycie wody oraz ograniczenie strat ciepła, co sprawia, że urządzenie wpisuje się w idee oszczędzania wody i energii.

Wyższość nad bojlerami

Bojlery są duże, potrzebują sporo miejsca w łazience i tuż dużo mówić – nie są dekoracją wnętrza. Elektryczne podgrzewacze przepływowe można ładnie wkomponować w pobliżu źródła wody. Zapewnią stały pobór bieżącej, ciepłej wody, co oznacza, że przyjemna, cieplutka woda nie skończy się nagle podczas kąpieli. Podgrzewacze cechują się ekonomiczną eksploatacją i komfortem użytkowania. Nie trzeba czekać, aż woda nagrzeje się i dogrzewać, kiedy wszyscy domownicy zaplanowali kąpiel.  Bieżąca ciepła woda, to także mniejsze rachunki za prąd, a co najważniejsze oszczędność czasu. Dostępne są modele od 3,5kW do 35kW – urządzenie można dobrać do planowanego zużycia ciepłej wody.

Wysokiej jakości elektryczne przepływowe podgrzewacze wody produkuje firma Kospel, na stronie której można znaleźć wiele sprawdzonych modeli urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak odpowiednio prać dywany?

Zastanawiasz się, jak skutecznie wyprać dywany? Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się m.in. na co zwrócić uwagę przy praniu oraz kiedy pomocna okaże się pralnia dywanów.  Jak prawidłowo wyprać dywan? Prawidłowe pranie…
View Post

Jak modnie urządzić dom?

Każdy, urządzający dom czy mieszkanie zwraca uwagę nie tylko na własne potrzeby, preferencje czy gusta. Zastanawia się nad aktualnymi trendami oraz rozwiązaniami, przydatnymi w przyszłości. Warto więc poznać jakie są…
View Post