Elektryczny podgrzewacz przepływowy do wody - dlaczego warto wybrać?

Elektryczny podgrzewacz przepływowy do wody – dlaczego warto wybrać?

Woda to dobro dość ograniczone – wiele państw odczuwa brak dostępu do wody pitnej, a ich obywatele przeżywają dramaty z tym wiązane. Do ochrony zasobów wody wzywają różne organizacje ekologiczne i broniące praw człowieka. Wykorzystanie wody w domu wzrasta i wiąże się z koniecznością podgrzewania wody, co oznacza dodatkowe zużycie energii. Na szczęście są energooszczędne urządzenia do podgrzewania wody.

Podgrzewanie wody w domu

Współczesny człowiek nie może funkcjonować bez ciepłej wody. Mamy do wyboru dwa rodzaje podgrzewaczy wody: bojler i przepływowy ogrzewacz wody. Bojler podgrzewa wodę, z której można korzystać przez pewien czas, musi działać co najmniej kilkanaście minut. Niestety, woda dość szybko traci swoją temperaturę. Podgrzewanie wody w domu może być łatwiejsze i następować wyłącznie wtedy, kiedy jej potrzebujemy. Wystarczy zamontować przepływowy ogrzewacz wody.

Ciepła woda natychmiast

Podgrzewanie wody prądem jest racjonalnym i najlepszym sposobem otrzymywania ciepłej wody.  Wszystkie inne metody, np.: grzanie wody na gazie są niewydajne i długotrwałe. Elektryczny przepływowy ogrzewacz wody działa natychmiast po przekręceniu kurka – i podgrzewa tylko tyle wody, ile w danym momencie użytkownik potrzebuje. Pobór ciepłej wody jest nieograniczony. W bojlerze ilość ciepłej wody jest ograniczona pojemnością urządzenia.

Dopasowany do potrzeb

Elektryczny podgrzewacz przepływowy dobiera się  do ilości i rodzaju punktów poboru. Dzięki niewielkim rozmiarom, podgrzewacze mogą być montowane pobliżu punktu poboru wody. Szeroka oferta tych urządzeń umożliwia dobór podgrzewacza w zależności od potrzeb i oczekiwań użytkownika. Odpowiedni dobór oraz właściwe miejsce instalacji zapewniają mniejsze zużycie wody oraz ograniczenie strat ciepła, co sprawia, że urządzenie wpisuje się w idee oszczędzania wody i energii.

Wyższość nad bojlerami

Bojlery są duże, potrzebują sporo miejsca w łazience i tuż dużo mówić – nie są dekoracją wnętrza. Elektryczne podgrzewacze przepływowe można ładnie wkomponować w pobliżu źródła wody. Zapewnią stały pobór bieżącej, ciepłej wody, co oznacza, że przyjemna, cieplutka woda nie skończy się nagle podczas kąpieli. Podgrzewacze cechują się ekonomiczną eksploatacją i komfortem użytkowania. Nie trzeba czekać, aż woda nagrzeje się i dogrzewać, kiedy wszyscy domownicy zaplanowali kąpiel.  Bieżąca ciepła woda, to także mniejsze rachunki za prąd, a co najważniejsze oszczędność czasu. Dostępne są modele od 3,5kW do 35kW – urządzenie można dobrać do planowanego zużycia ciepłej wody.

Wysokiej jakości elektryczne przepływowe podgrzewacze wody produkuje firma Kospel, na stronie której można znaleźć wiele sprawdzonych modeli urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wybór odpowiednich płytek do łazienki

Urządzając przestrzeń łazienkową, jednym z kluczowych elementów jest wybór odpowiednich płytek do takiego właśnie wnętrza. Zupełnie inne należy wybrać na podłogę, inne z kolei należy zamontować na ścianach. Oczywiście wybór…
View Post