Jak rozweselić wystrój naszego mieszkania?

Jak rozweselić wystrój naszego mieszkania?

Modne obecnie są stonowane kolory we wnętrzach. Dominują biele, szarości albo barwy ziemi. Sporo jest czerni. Elegancki i spokojny wystrój to dobry wybór. Gdy okaże się, że czegoś mu brak, łatwo to zmienić. Z uczynieniem mieszkania weselszym też nie ma żadnych problemów. Można to zrobić na różne sposoby.

Barwne akcenty w spokojnym wnętrzu

Mieszkanie można rozweselić, dodając mu pogodny kolor. Najlepiej kierować się swoim gustem. Jeśli najlepszy byłby modny wesoły kolor do mieszkania, to można wybierać między żółtym, limonkowym, pomarańczowym albo różowym. Inne opcje to jasna zieleń oraz czerwień.

Można poprzestać na barwnych ozdobach. Mocniejszy efekt da wstawienie kolorowego mebla albo pomalowanie jednej ze ścian na wybrany kolor. Jest teraz moda na wyraziste kolory. Bez trudu znajdzie się nie tylko żółte poduszki, ale też i taki fotel.

Jeśli wybrany kolor ma pozostać na dłużej, to można wybrać go na ściany i meble. Jeśli jest na krótszy czas, to najlepiej wybrać dodatki o takiej barwie. Dobrym pomysłem na rozweselenie mieszkania są też zestawienia kolorystyczne. Dodaje się wtedy dwa lub trzy nowe wyraziste kolory do wnętrza. Można wybrać tylko żółty albo żółty z różowym i niebieskim. Efekt jest zupełnie inny, ale tak czy tak, jest weselej.

Kwiaty i inne rozweselające wzory

Obecność kwiatów sprawia, że atmosfera wnętrza jest bardziej radosna. Oddziałują tak nie tylko żywe rośliny, ale też kwiaty na tkaninach i innych przedmiotach. Jeśli wystrój jest ponury, można zawiesić zasłony w kwiaty i położyć kilka takich poduszek. W oknie czy na kwietniku mogą znaleźć się rośliny kwitnące. Rozweselają nie tylko kwiaty, ale też liście i wizerunki zwierząt. Z takimi wzorami jest weselej i bliżej natury. Inne pogodne wzory także się sprawdzą.

Wystarczy umieścić w sypialni, kuchni czy w całym mieszkaniu trochę rzeczy w kropki, by odczuć efekt. Do kuchni można znaleźć nie tylko taki obrus, ale też naczynia. Na łóżku w sypialni może znajdować się pościel w kropki. W mieszkaniu będzie bardziej sympatycznie i nie tak poważnie. Jeśli nie jest ważne, by było elegancko, to można szukać różnych zabawnych wzorów i motywów ozdobnych.

Jedna rzecz, która rozweseli wnętrze

Mieszkanie można rozweselać dzięki wielu drobiazgom. Inna możliwość to jedna duża zmiana. Do każdego wnętrza można znaleźć nietypową rzecz, która sprawi, że będzie znacznie przyjemniej. W pokoju dziecka może znaleźć się duża pufa piłka. Sypialnia czy salon staną się znacznie przyjemniejsze, jak znajdzie się w nich fotel wiszący. Drobiazgi te mogą posłużyć jako doskonałe prezenty pod choinkę.

W sypialni można, zamiast fotela, zawiesić hamak. Nie zastąpi łóżka, ale na pewno się przyda. I jest to kolejny pomysł, jak rozweselić wnętrze dzięki jednej nowej rzeczy. Jeśli kuchnia ma stać się bardziej sympatycznym miejscem, to można wstawić do niej fotel.

Nawet jak nie będzie w wyrazistym kolorze, to zmieni atmosferę na plus. Nowa rzecz, zwykle mebel, to rozwiązanie, które trzeba dopasować do rodzaju wnętrza. Rozweselanie kolorem czy wzorem jest prostsze. To, co się wybierze np. żółte akcenty, można zastosować w całym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak odpowiednio prać dywany?

Zastanawiasz się, jak skutecznie wyprać dywany? Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się m.in. na co zwrócić uwagę przy praniu oraz kiedy pomocna okaże się pralnia dywanów.  Jak prawidłowo wyprać dywan? Prawidłowe pranie…
View Post

Tkaniny na mundury – jakie wybrać?

Odzież mundurowa to ubranie specjalnego przeznaczenia, gdzie jakość ma ogromne znaczenie. Musi być trwała, solidna , funkcjonalna, wygodna oraz elegancka. Odzież mundurowa musi być szyta według wymagań branżowych poszczególnych służb…
View Post

Wybór odpowiednich płytek do łazienki

Urządzając przestrzeń łazienkową, jednym z kluczowych elementów jest wybór odpowiednich płytek do takiego właśnie wnętrza. Zupełnie inne należy wybrać na podłogę, inne z kolei należy zamontować na ścianach. Oczywiście wybór…
View Post