Jak odpowiednio prać dywany

Jak odpowiednio prać dywany?

Zastanawiasz się, jak skutecznie wyprać dywany? Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się m.in. na co zwrócić uwagę przy praniu oraz kiedy pomocna okaże się pralnia dywanów. 

Jak prawidłowo wyprać dywan?

Prawidłowe pranie wykładzin i dywanów można wykonać wtedy, gdy dobierze się właściwy sposób w zależności od rodzaju materiału, z jakiego stworzony jest dywan. Najbardziej znany podział to na dywany naturalne albo syntetyczne

Popularne rodzaje dywanów z włókien sztucznych to dywany z polipropylenu, poliamidu oraz poliestru. Różnicą w tych materiałach jest rodzaj włókien oraz ich struktura. W przypadku dywanów sztucznych cena jest niższa. Nie można jednak stwierdzić, że są to gorsze dywany. Posiadają wiele zalet. Między innymi są wysoce odporne na zniszczenia, blaknięcie, jak również są proste w czyszczeniu. Można je wyprać w kąpieli wodnej. Żywotność materiału jest duża i dywanu tego można swobodnie używać na balkonie czy tarasie. Szczegóły możesz znaleźć na stronie: https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/poznaj-materialy-dywanow/.

Alternatywą jest zakup dywanu z włókien naturalnych. To z pewnością droższe rozwiązanie. Na cenę takiego produktu składa się m.in. produkcja, która nie jest w dużym stopniu mechaniczna. Często pochodzi z egzotycznych regionów. Przykładowo dywan z wełny wielbłąda może kosztować sporo. Nie można jednak zaprzeczyć, że często są to bardzo oryginalne dywany. To wieloetapowy proces produkcji, zwykle ręcznie wykonywany. Do najpopularniejszych dywanów naturalnych należą te z wełny, z bawełny, jedwabiu, czy wspomnianej wcześniej skóry. 

Jak wygląda pranie dywanów syntetycznych?

Dywan syntetyczny najlepiej wyprać zasadniczo. Najprostsza zasada to zwilżenie danej powierzchni a kolejno nałożenie roztworu z octu i wody. Kolejno należy spryskać dywan i zostawić go do osuszenia. Profesjonalne podejście do dywanów przedłuża żywotność materiału.

Jeżeli masz plamę na dywanie, która wymaga szybkiej reakcji, sprawdź na stronie: https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/usuwanie-plam-z-dywanow/, jak radzić sobie z poszczególnymi rodzajami plam. Odkurzanie dywanu wcale nie musi być ciężką pracą.

Kiedy zdecydować się na profesjonalne pranie dywanów?

Decydując się na profesjonalne czyszczenie dywanów czy czyszczenie wykładzin, pamiętaj o tym, aby była to firma godna polecenia. Przykładem porządnej firmy jest profesjonalna pralnia z Lublina. Szczegóły znajdziecie na ich stronie: https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/.

Dywany są prane za pomocą kąpieli wodnej. To najbardziej dokładna metoda czyszczenia dywanów. Gdy wykonywane jest pranie, usuwa się zdecydowanie więcej zabrudzeń, niż można to sobie wyobrazić. Stosowane są do tego odkurzacze piorące tzw. karcher. Kolejno dywan musi być odwirowany i zawieszony w suszarni. Zgodnie z życzeniem klienta, dywan może zostać odstawiony na wskazany adres po wcześniejszym praniu.
Pralnia dywanów ma specjalny sprzęt oraz wiedzę, jak zadbać o wykładzinę, dywan czy tapicerkę. Do utrzymania czystości w pralni używa się produktów takich marek, jak: Chemspec, Karcher, Prochem. To profesjonalne marki z produktami do prania wykładziny. W takim miejscu może być zastosowane również ozonowanie. Można być pewnym, że odkurzanie zostanie profesjonalnie wykonane. Na dywanach nie będzie roztoczy czy sierści psa. Taka usługa ułatwia późniejsze wyczyszczenie dywanu i ponowne odkurzanie.

Odbiór dywanu najczęściej występuje po kilku dniach. W wielu miejscach wykonuje się również dodatkowe usługi, jak skracanie dywanów czy cięcie dywanów.

Wykonywaliście kiedyś podstawowe pranie dywanów, a może wolicie zanieść je do profesjonalnej pralni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wybieramy ogrodzenie do nowego domu

Jest. Wreszcie udało Ci się ukończyć budowę upragnionego domu. Gratulacje! Teraz pora na solidne ogrodzenie swojego królestwa oraz zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa żonie i dzieciom. Zobacz, jakie masz możliwości i…
View Post