Najpopularniejszy kolor mebli - dąb sonoma

Najpopularniejszy kolor mebli – dąb sonoma

W urządzaniu wnętrz od lat królują jasne meble, funkcjonalność oraz minimalizm. Zamiast  dużych meblościanek na całą ścianę, ustawia się meble o delikatniejszej i prostszej formie. Dobrze urządzone wnętrze prezentuje się stylowo i estetycznie i jest wygodne w codziennym użytkowaniu. Mieszkanie nie powinno być zagracone, musi być zapewniona swoboda poruszania się, nawet w niewielkim lokalu mieszkalnym. Meble w kolorze jasnego drewna, np.: dębu sonoma świetnie wyglądają nawet w małym salonie.

Czym jest dąb sonoma?

Mieszkania bez względu na rozmiary powinny sprawiać wrażenie przestrzennych i jasnych. Wielkości mieszkania najczęściej nie można zmienić. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy do mieszkania przynależy jakaś komórka lub inne pomieszczenie gospodarcze, a właściciel uzyska zgodę administracji na zmianę charakteru pomieszczenia z użytkowego na mieszkalny. Dobraniem mebli można wizualnie powiększyć przestrzeń w mieszkaniu. Dąb sonoma to kolor wybarwienia mebli, który sprawia, że przestrzeń wydaje się większa. Dąb sonoma to odcień jasny z wyraźnym rysunkiem słojów, który znakomicie imituje drewno.  Jest to bardzo jasny odcień brązu, jeden z tak zwanych kolorów ziemi, który rozświetla wnętrze i wnosi do niego mnóstwo pozytywnej energii. Dąb sonoma meble to propozycja dla osób, które chcą łączyć nowoczesny styl z naturalnością. Dąb sonoma meble dostępne są w odcieniu jasnym lub ciemnym.

Do każdego pomieszczenia

Uniwersalność  mebli dąb sonoma polega na tym, że można je wstawić do każdego pomieszczenia. W małym pokoju optycznie powiększają przestrzeń, dodają jej lekkości. W przypadku dużego metrażu podkreślają przestronność, piękno i funkcjonalność wnętrza. Kolejną zaletą tego wybarwienia jest, że meble dąb sonoma znakomicie wyglądają w jednolitym kolorze z chromowymi uchwytami oraz wspaniale prezentują się w zestawieniu z kolorem białym, czarnym, szarnym oraz hartowanym lub przezroczysto-czarnym szkłem. Kolor mebli dąb sonoma może być zestawiany z różnymi kolorami ścian -od bieli i szarości do bordowego. Z kolorami: białym, beżowym, kremowym i pastelami tworzy ciepłe, przytulne wnętrze, w którym można zrelaksować się i odpocząć. Jeżeli w pokoju są ściany w ciemniejszej barwie, to meble w kolorze dąb sonoma rozświetlą wnętrze i stworzą piękny kontrast w całym pomieszczeniu. Meble dąb sonoma można zestawiać nawet z czerwonymi, zielonymi i fioletowymi kanapami.

Dopasowanie podłogi do mebli w kolorze dąb sonoma

Podłoga jest integralną częścią wnętrza i powinna ładnie komponować się z meblami.  Kolor dąb sonoma spójnie prezentuje się z drewnianą podłogą o podobnym kolorze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłoga była w ciemniejszym odcieniu.

Dąb sonoma to częsty kolor mebli kuchennych. Wnoszą do kuchni ponadczasowe ciepło domowego ogniska i nowoczesną elegancję. Nie przytłaczają wnętrza i można je zestawiać nawet z kolorowymi kuchennymi tapetami, czy płytkami. Komplet mebli kuchennych w kolorze dąb sonoma to znakomity pomysł na urządzenie niewielkiej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Dlaczego warto inwestować w dobre meble?

Skompletuj meble, które pozwolą użytkować każde pomieszczenie, zgodnie z jego przeznaczeniem. Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania lub lokalu użytkowego, które przeznaczone będą na wynajem, wybór mebli do wnętrz ma istotne znaczenie…
View Post

Meble na wymiar – krok po kroku

Meble na wymiar znakomicie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się dosłownie każdy metr dostępnej przestrzeni. Dzięki nim każde wnętrze stanie się wygodne, ergonomiczne, a co więcej idealnie dopasowane do…
View Post