Meble z drewna - 5 powodów, dla których warto na nie postawić

Meble z drewna – 5 powodów, dla których warto na nie postawić

Odpowiednio dobrane meble drewniane pozostaną z Tobą i Twoją rodzinę przez lata. Są niezwykle trwałe i ponadczasowe, co stawia je w ostatnim czasie na czele rankingów popularności. Nie można się jednak temu dziwić, to naprawdę dobre rozwiązanie do każdego pomieszczenia w domu. Sprawdź dokładnie, jakie zalety mają meble z drewna.

Meble drewniane z powodzeniem trafiają do nowocześnie wykończonych kuchni, salonów, a nawet łazienek. Nie brakuje ich również w klasycznych wnętrzach. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto postawić na takie rozwiązanie!

Meble z drewna – 5 najważniejszych zalet

Na pierwszym miejscu należy postawić trwałość. Jest to główny powód, dla którego warto wybrać meble drewniane. Dziecięce zabawy, przeprowadzki, remonty, czy inne źródła uszkodzeń mechanicznych nie będą straszne tym konstrukcjom. Z pewnością będzie to inwestycja, bo nie będzie konieczności wymiany tych mebli na inne w przeciągu kilku lat. Drugim powodem jest unikalność, bo przecież nie ma takich samych kawałków drewna. Każdy mebel będzie więc wyróżniał się czymś innym. Kupując mebel z drewna, możesz mieć pewność, że nie ma takiego drugiego na świecie! 

Tym razem zaleta, którą docenią osoby, którym zależy na środowisku. Meble z drewna są bowiem naturalne. W trakcie produkcji, oprócz impregnatów nie użyto żadnych szkodliwych dla środowiska substancji. Często pracownie wykorzystują przy produkcji ekologiczne lakiery, co jest jeszcze lepszym rozwiązaniem. Drewno to idealny materiał na meble dla alergików, bo nie zbiera sporych ilości kurzu.  Należy także wspomnieć o absorpcji i oddawania wilgoci z otoczenia. Przekłada się to na możliwość użytkowania drewnianych mebli w każdym pomieszczeniu, zarówno w łazience, jak i salonie, czy kuchni. Meble do tych pomieszczeń znajdziesz tutaj: https://naturestyle.pl/pl/

Chyba każdy zgodzi się z tym, że naturalne tworzywo prezentuje się o niebo lepiej od tego sztucznego. Właśnie dlatego wielu użytkowników decyduje się na drewniane meble. Są to produkty bardzo eleganckie nawet po długim czasie eksploatacji dlaczego? Ponieważ proces starzenia się nadaje im tylko charakteru. Sytuacja jest zupełnie odwrotna w przypadku materiałów syntetycznych, które szybko się niszczą, odpryski na nich są widoczne i szpecące, a kolory szybko matowieją. Ostatnim już, czyli piątym powodem, dla którego warto postawić na meble z drewna, jest ich oryginalność. Wykorzystasz je w każdym wnętrzu, świetnie zgrają się ze szkłem i metalem, często także tapicerką, ale o tym w następnym akapicie. Mogą być wykończone w przeróżnych barwach, co gwarantuje ich wszechstronność. Wszystko to wpływa pozytywnie na odczucia z użytkowania drewnianych mebli. Naprawdę warto na takie rozwiązanie postawić.

Drewniane meble – na co możesz się zdecydować?

Jest kilka ciekawych możliwości i stylów, na jakie możesz postawić, decydując się na meble drewniane, wszystkie znajdziesz pod tym linkiem: https://naturestyle.pl/pl/. Zastanawiasz się pewnie, co to jest? Przede wszystkim niezwykle eleganckie, jedyne w swoim rodzaju, przy tym ponadczasowe lite drewno. Meble, w których nie ma elementów z innego materiału. Przeważnie bardzo grube drewniane płyty, spora waga i wysoka trwałość. Świetnie sprawdzają się w klasycznie wykończonych pomieszczeniach. Nie brakuje jednak rozwiązań, w których drewno połączone jest ze szkłem. Świetnym przykładem jest tutaj stolik kawowy z drewnianymi nogami i szklanym blatem. Takie połączenie wygląda doskonale. W nowoczesnych wnętrzach będzie niezwykle ciekawych, zjawiskowym dodatkiem. Kolejnym pomysłem może być drewno połączone z metalem. Przykład idealny to łóżko, gdzie konstrukcja jest drewniana, a oparcie metalowe. Możesz także znaleźć propozycje mebli z drewna, w których dodatkiem jest tapicerka. Tutaj przykładem są krzesła drewniane z tapicerowanym oparciem i siedziskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like