Jak wybrać odpowiednią szafkę lub stolik RTV?

Jak wybrać odpowiednią szafkę lub stolik RTV?

W praktycznie każdym domu w salonie znajduje się telewizor. Jednak, aby spełniał on dobrze swoje zadanie i dobrze się prezentował konieczne jest jego odpowiednie wyeksponowania. Zwykle telewizor ustawia się na specjalnej szafce lub stoliku. Warto wiedzieć czym się kierować przy wyborze i na jaki model się zdecydować, aby pasował.

Na co zwrócić uwagę wybierając szafkę pod telewizor?

Wybór odpowiedniej szafki pod telewizor to wcale nie taka prosta kwestia. Przede wszystkim mebel powinien być dobrze dobrany, tak aby wystrój całego pomieszczenia był harmonijny. Ponadto zakup stolika lub szafeczki pod konkretny telewizor nie jest dobrym pomysłem, dany sprzęt po pewnym czasie trzeba będzie wymienić, dlatego dobrze zadbać o bardziej uniwersalny model.

nowoczesna szafka RTV
nowoczesna szafka RTV

Wybierając szafkę pod telewizor warto także zdecydować się na mebel, który oprócz telewizora pomieści także inne rzeczy jak np. szuflady na kable, inne sprzęty, książki czy płyty. Duże znaczenie ma także wielkość mebla. Jeżeli dobierzemy złą szafkę, może się okazać, że telewizor będzie się znajdował zbyt nisko, co sprawi, że oglądanie nie będzie tak komfortowe. Ponadto, jeżeli ustawimy duży telewizor na zbyt dużej półce nasze wnętrze będzie przytłoczone.

podświetlana szafka pod telewizor
podświetlana szafka pod telewizor

Oprócz wymiarów niezwykle duże znaczenie ma jakość mebli. Zadbajmy o to, aby szafka miała solidną i mocną konstrukcję. Dzięki temu, nie odkształci się pod wpływem nie małego ciężaru. Dobry stolik RTV powinien posłużyć prze lata!

Rodzaje szafek pod telewizor

Chcąc kupić szafkę RTV warto wiedzieć jakie rodzaje możemy znaleźć w sklepach. Najbardziej popularne i klastyczne są zwyczajne stoliki i szafki, które mają postać pojedynczych komórek. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie! Wiele osób decyduje się na różne konfiguracje składające się z regałów, szafek i półek, które raz tworzą fantastyczną przestrzeń multimedialną.

Ciekawym rozwiązaniem są szafki wiszące. Jedną z takich szafek RTV udało nam się znaleźć na stronie tego sklepu. Można je umieścić na ścianie na dowolnej wysokości. 

wisząca szafka RTV Edinos
wisząca szafka RTV Edinos

Świetnie sprawdzają się przede wszystkim w małych salonach, gdzie trudno by było zmieścić kolejne meble stojące. Niektórzy decydują się także na zabudowę telewizora w specjalnej szafce lub umieszczenie go za zasuwanym drzwiami, aby wkomponował się w dany regał.

Jak widać możliwości jest bardzo dużo. Wszystko zależy od preferencji użytkownika oraz wystroju danego wnętrza. Wiele szafek i stolików RTV można znaleźć w sklepach z meblami lub w sklepach online. Z pewnością każdy znajdzie najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Dlaczego warto inwestować w dobre meble?

Skompletuj meble, które pozwolą użytkować każde pomieszczenie, zgodnie z jego przeznaczeniem. Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania lub lokalu użytkowego, które przeznaczone będą na wynajem, wybór mebli do wnętrz ma istotne znaczenie…
View Post