Meble na wymiar – krok po kroku

Meble na wymiar – krok po kroku

Meble na wymiar znakomicie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się dosłownie każdy metr dostępnej przestrzeni. Dzięki nim każde wnętrze stanie się wygodne, ergonomiczne, a co więcej idealnie dopasowane do Twojego gustu czy stylu życia. Sprawdź, jak krok po kroku zrealizować projekt mebli na wymiar, by maksymalnie wykorzystać potencjał wnętrza!

Czym właściwie są meble na wymiar?

Meble na wymiar to nic innego, jak zabudowa dobrana i wymierzona tak, aby idealnie komponowała się z kształtem i specyfiką danego pomieszczenia. Każda szafka, półka czy regał wymierzone są co do centymetra, dzięki czemu pasują nawet do wnętrz o niestandardowym rozkładzie. Korzystając z takiej oferty, możesz funkcjonalnie zaaranżować poddasze ze skosami, pokój dla dwójki rodzeństwa, czy stylową i pojemną garderobę w sypialni. Nie tracąc cennego miejsca, wygodnie zabudujesz kłopotliwe wnęki, uskoki oraz miejsca nad kaloryferami.

Nowoczesne meble na wymiar to rozwiązania spotykane zwłaszcza w salonach, sypialniach, garderobach na wymiar – coraz częściej sięga się po nie także w aranżacji salonu czy funkcjonalnego przedpokoju. Jakie zalety może mieć komplet mebli na wymiar?

Meble na wymiar – dlaczego warto?

Istotną zaletą mebli na wymiar jest to, że cały projekt powstanie nie tylko na podstawie wymiarów wnętrza, ale – przede wszystkim – Twoich indywidualnych potrzeb oraz upodobań aranżacyjnych. Zyskasz swobodę w dobieraniu kolorów frontów i blatów, stylu szafek, ich rozmiarów, ilości czy głębokości szuflad.

Na drodze do stworzenia wymarzonej kuchni nie staną też żadne niestandardowe rozwiązania architektoniczne, takie jak skosy czy nietypowo rozmieszczone okna. Wszystko to zostanie uwzględnione na etapie projektu, a dopasowana do planu wnętrza zabudowa sprawi, że aranżacja pomieszczenia wyda się bardziej przemyślana i spójna. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda Ci się także maksymalnie wykorzystać każdy kawałek miejsca w pomieszczeniu bez jego zagracania.

Meble na wymiar w 5 krokach

Bogatą ofertę mebli na wymiar proponują sklepy meblowe, takie jak chociażby Black Red White. Marka ta gwarantuje kompleksową usługę od projektu po montaż. Znajdziesz tam nie tylko duży wybór frontów czy szereg nowoczesnych udogodnień, ale i fachowe doradztwo. A chociaż całe przedsięwzięcie może wydawać się skomplikowane, okazuje się, że cały projekt mebli na wymiar można zrealizować w zaledwie 5 prostych krokach.

1. Pomysł i poszukiwanie inspiracji

Projekt własnej zabudowy na wymiar warto rozpocząć od przeanalizowania i jasnego określenia własnych oczekiwań. To jasne, że potrzeby singla, który nie gotuje zbyt często, będą zupełnie inne od wymagań stawianych przez rodzinę, spędzającą wiele czasu na wspólnym przyrządzaniu i spożywaniu posiłków. Inspiracji warto szukać w katalogach branżowych lub odwiedzając sklepy meblowe i ich showroomy. Na miejscu uzyskasz informacje na temat najnowszych rozwiązań czy modnych aktualnie stylów aranżacyjnych.

2. Dokładny pomiar wnętrza

Kiedy już uda Ci się zaplanować wymarzoną kuchnię, pora na dokładne wymierzenie pomieszczenia. W pomiarach należy wciąż pod uwagę elementy, takie jak grzejniki, klatki wentylacyjne, a także odległości od okien i drzwi, więc warto skorzystać z usługi pomiaru oferowanego przez firmę meblową. Dzięki temu zyskasz pewność, że pomieszczenie zmierzono co do centymetra, a meble będą idealnie dopasowane.

3. Indywidualny projekt

Na tym etapie należy podzielić się z projektantem wszystkimi pomysłami i wizją wymarzone wnętrze. Doświadczeni fachowcy od aranżacji wnętrz przygotują dla Ciebie szkic wnętrza, a także wizualizację projektu w 3D, na której zobaczysz i ocenisz, jak wybrane rozwiązania prezentują się razem. Możesz także wzbogacić projekt o nowoczesne elementy, takie jak szuflady cargo, systemy organizujące wnętrze szuflad oraz wiele innych akcesoriów, które sprawią, że wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne.

4. Akceptacja projektu

Gdy wszystkie zmiany zostaną wprowadzone, a projekt będzie już spełniał Twoje oczekiwania, przyjdzie czas na jego akceptację. To moment złożenia zamówienia i podpisania umowy sprzedaży. Potem pozostaje już tylko czekać na dostawę wybranych mebli.

5. Dostawa i montaż mebli

Gdy meble będą gotowe, specjaliści dostarczą je pod Twój adres i zamontują zabudowę na miejscu. Samodzielny montaż może być kłopotliwy, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi wiele elementów lub brakuje Ci czasu. Na szczęście specjaliści mogą Cię w tym wyręczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like