Jaki rozmiar narożnika z funkcją spania codziennego?

Jaki rozmiar narożnika z funkcją spania codziennego?

W kawalerkach narożniki często przejmują funkcję łóżka. Nie każdy ma na tyle dużą przestrzeń w mieszkaniu, która pozwala na wygospodarowanie sypialni. Wówczas sprawdza się właśnie komfortowy narożnik z funkcją spania i z pojemnikiem na pościel. Jak go wybrać? Jaki powinien być rozmiar rogówki do spania?

Narożnik z funkcją spania – jaki powinien być?

Narożnik z funkcją spania powinien być wygodny, szczególnie jeśli będzie on użytkowany codziennie. Takie meble wypoczynkowe są chętnie wybierane do kawalerek, w których nie ma miejsca na oddzielną sypialnię. Łatwo też dopasować je do aranżacji, ponieważ dostępne są w wielu kolorystykach. Przy wyborze narożnika do spania znaczenie ma też rozmiar. Skoro mebel przejmuje funkcję łóżka, musi być on wystarczająco duży, by pomieścił dwie osoby. Narożnik z funkcją spania sprawdzisz w internecie, m.in. w sklepie meblobranie.pl, większość modeli wyposażonych jest dodatkowo w pojemnik na pościel, co zwiększa ich funkcjonalność.

Rozmiar narożnika do spania

Wybierając narożnik z funkcją spania, należy szczególną uwagę zwrócić na jego wymiary również po rozłożeniu. Jeśli spać na nim mają dwie osoby, szerokość powinna wynosić co najmniej 120 cm, a już najlepiej 140 cm, wówczas zapewniony będzie odpowiedni komfort wypoczynku. Długość narożnika to przeważnie 200 cm jak w przypadku łóżek do sypialni. Na wielkość mebla wpływ ma też jego kształt. Przeważnie większe są modele przypominające literę U. Takie mogą stanąć nawet na środku salonu, o ile jest na to miejsce. W kawalerkach częściej jednak spotykane są narożniki w kształcie L, które można dosunąć do kąta pokoju i zaoszczędzić na powierzchni.

Narożnik z funkcją spania – jak wybrać odpowiedni model?

Narożnik do spania użytkowany będzie codziennie, nie tylko w dzień, ale i w nocy. Na nim przyjmowani będą goście i na nim mieszkańcy będą spać. Należy więc szczególną uwagę zwrócić na to, z czego są wykonywane takie meble. Materiałów obiciowych jest mnóstwo. Najważniejsze jednak, by narożniki były łatwe w utrzymaniu czystości, trwałe, nie mechaciły się, nie pękały, nie przecierały. Poza tkaninami tapicerskimi w produkcji mebli wypoczynkowych wykorzystywana jest również skóra naturalna lub ekologiczna. Takie narożniki dobrze prezentują się w salonach, a przy tym są wyjątkowo odporne na codzienne użytkowanie i to przez wiele lat.

Przy wyborze narożnika do salonu znaczenie ma nie tylko jego rozmiar, kształt czy obicie, ale i wygląd. Pokój dzienny to często pomieszczenie, w którym toczy się całe życie, szczególnie w kawalerkach. Aranżacja powinna być więc przemyślana, ale i funkcjonalna. To samo dotyczy głównego mebla, który stanie w centrum pokoju. Narożnik powinien dobrze się prezentować, ale też być praktyczny. Warto sprawdzić, jak wygląda system rozkładania, czy nie sprawia on trudności. Istotny jest design mebli wypoczynkowych. Ten powinien być dopasowany do pozostałych mebli i całego salonu, by idealnie wpisywał się w charakter pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Meble na wymiar – krok po kroku

Meble na wymiar znakomicie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się dosłownie każdy metr dostępnej przestrzeni. Dzięki nim każde wnętrze stanie się wygodne, ergonomiczne, a co więcej idealnie dopasowane do…
View Post