Na co zwrócić uwagę wybierając materac lateksowy

Na co zwrócić uwagę wybierając materac lateksowy?

Dobrze dobrany materac to najlepszy prezent dla kręgosłupa i inwestycja w wysoki komfort snu. Technologia wytwarzania materacy do spania zmienia się bardzo szybko i z każdym rokiem na rynku pojawiają się coraz bardziej nowoczesne produkty. Wśród nich ogromną popularność zyskują materace lateksowe. Posiadają one właściwości, które zadowalają nawet najbardziej wymagających klientów oraz trafiają w potrzeby osób z problemami kręgosłupa i alergiami. Dlaczego tak chętnie wybieramy lateks do naszych sypialni?

Najważniejsze właściwości lateksu

Pod pojęciem lateksu mieści się wysokoelastyczny materiał o bardzo wielu zastosowaniach. W produkcji materaców stosuje się zarówno lateks naturalny, czyli pozyskany z mleczka kauczukowego, jak i wytwarzany syntetycznie. Wiele materacy posiada w składzie mieszankę obu typów lateksu, która ma zasadniczy wpływ na ich jakość i właściwości.

Jedną z najważniejszych cech lateksu jest jego wysoka sprężystość oraz doskonałe dopasowywanie się do kształtu ciała. Ponadto materace lateksowe są przewiewne, a cyrkulujące w nich powietrze nie pozwala na rozwój pleśni, ani roztoczy. Materace z naturalnego lateksu są również w pełni biodegradowalne, a przez to przyjazne dla środowiska. Materace lateksowe dostępne są w ofercie sklepu internetowego Drmaterac 

Dla kogo materac lateksowy?

Materace lateksowe polecane są wszystkim osobom, które borykają się ze schorzeniami kręgosłupa i stawów, jak również osobom z wagą dochodzącą do 140kg. Ze względu na wysoka sprężystość materiał ten zapewnia optymalne podparcie dla układu kostnego i redukuje ból związany z różnego rodzaju zwyrodnieniami. Materace wykonane z lateksu są bardzo często wybierane przez pary o dużej równicy w wadze. Naturalna sprężystość materaca sprawia, że ruch wykonany po jednej stronie nie jest przenoszony na drugą, a więc nie przeszkadza w spaniu. 

Materace wykonane z lateksu są również idealne dla osób z różnego rodzaju alergiami, szczególnie na roztocza i i pleśń. Ze względu na wysoką przewiewność, lateks jest z uważany za materiał hypoalergiczny. Roztocza i pleśni, które lubią wilgoć i ciepło nie mają szans na rozwój w tak nowoczesnym materacu. Jest to więc doskonały wybór dla wszystkich, którzy zmagają się z poranną dusznością i katarem. 

Rodzaje materaców lateksowych

Właściwości materaca lateksowego w dużym stopniu zależą od proporcji materiału naturalnego do syntetycznego. Produkty z 100% naturalnego lateksu są dostępne również jako materace nawierzchniowe, które mogą być wierzchnią warstwą każdego innego materaca. Materac wykonany z lateksu powinien mieć ok 20 cm grubości, gęstą sieć otworów wentylacyjnych, a także specjalne uchwyty, które ułatwiają jego przenoszenie. Na rynku dostępny jest szeroki wybór materacy, w których lateks jest jednym w wkładów, a jego właściwości wspiera warstwa kieszeniowa lub pianka. Warto również zwracać uwagę na pokrowce, ponieważ tylko te wykonane z naturalnej bawełny bądź lnu będą zapewniały odpowiednią przewiewność. 

Należy podkreślić, że materace lateksowe należą do najtrwalszych na rynku, co znaczy że nie ulegną odkształceniu przez kilkanaście lat prawidłowego użytkowania. Wymieniając materac na nowy warto wziąć pod uwagę wyjątkowe właściwości lateksu i jego wpływ na wysoką jakość snu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like