Kiedy warto wymienić materac na nowy Zareaguj na pierwsze sygnały

Kiedy warto wymienić materac na nowy? Zareaguj na pierwsze sygnały

Każda rzecz po pewnym czasie zużywa się, czasem ulega uszkodzeniom. Nic nie trwa wiecznie i nawet przedmioty bardzo dobrej jakości też mają określony czas przydatności do użytkowania. Po tym okresie jakość materaca piankowego może  ulec pogorszeniu, co z pewnością odbije się na komforcie wypoczynku. Materac „daje sygnały”, kiedy zbliża się moment wymiany.

Prawidłowo dobrany materac piankowy

Podstawą doboru materaca piankowego 160×200 jest waga użytkownika i osobiste preferencje odnośnie twardości. Materac dobrany odpowiednio idealnie dopasowuje się do naturalnego kształtu ciała,  przede wszystkim kręgosłupa, zapewniając mu odpowiednie podparcie. Śpiący nie jest zmuszony do częstej zmiany pozycji podczas snu. Oznacza to, że  mięśnie odprężają się i rano człowiek budzi się wypoczęty. W przypadku pary, gdzie jest duża różnica wagowa, dobrym wyborem jest materac o dwóch twardościach lub zakup dwóch materacy, dopasowanych do wagi użytkownika. Materace piankowe 160×200 posiadają właściwości hypoalergiczne – są idealne dla osób zmagających się z alergiami. Ryzyko wystąpienia alergii praktycznie nie istnieje. Kupując materac, trzeba pamiętać, że jest to produkt, który dopasowuje się do sylwetki użytkownika, dlatego minimalne odkształcenia do 2 cm są naturalnym zjawiskiem, a nie wadą produkcyjną.

Czynniki, które mogą spowodować uszkodzenie materaca piankowego 160×200

Trwałość materaca piankowego 160×200 zależy nie tylko od znakomitej jakości komponentów użytych do produkcji, ale przede wszystkim od sposobu użytkowania przez właściciela. Wśród czynników, które mogą doprowadzić do zniszczenia materaca, są: leżenie materaca przez długi czas na podłodze i brak dostępu powietrza, nadmierna punktowa kumulacja nacisku poprzez skakanie, która uszkadza piankę. Na materace źle wypływa zalanie na dużej powierzchni, co powoduje zniekształcenie pianki. Jeżeli zdarzy się taka sytuacja, to suszenie powinno odbywać się w pozycji  poziomej, tak aby wilgoć odparowała w jednym kierunku. Pokrowiec należy suszyć oddzielnie.

Podstawowe zasady dbania o materac piankowy

Żywotność materaca piankowego skraca właściciel poprzez nieodpowiednie użytkowanie. Producenci opracowali kilka zasad, które warto stosować, aby dłużej korzystać ze zdrowotnych właściwości materacy. Przede wszystkim należy dbać o wentylację materaca i ścielić łóżka od razu po przebudzeniu. Konieczne jest odwracanie materaca co pół roku, regularne odkurzanie jego powierzchni oraz pranie pokrowca.

Odznaki wyeksploatowania materaca piankowego 160×200

Każdy przedmiot ma swój okres przydatności do użytkowania, również materac piankowy 160×200. Jedną z przesłanek sugerujących, że pora wymienić materac jest nasilenie się alergii – w materacu mogło zgromadzić się zbyt wiele roztoczy i kurzu, stąd takie problemy, jak nasilony katar i zmiany skórne. Częstsze wiercenie się w nocy i długie niezasypianie może świadczyć o tym, że materac odkształcił się i przestał być wygodny. Innym sygnałem  o zużycia się materaca są bóle kręgosłupa i mrowienie w nogach. W materacach najszybciej deformują się te części, na których w trakcie nocy spoczywa  korpus, czyli najcięższe części naszego ciała. Budzenie się bólem kręgosłupa, mrowieniem w nogach, nieraz w środku nocy może oznaczać, że materac przestał właściwie podtrzymywać  plecy w trakcie snu i dla zachowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia trzeba natychmiast wymienić. O nowym materacu powinny też pomyśleć osoby, które dużo straciły lub przybrały na wadze i potrzebują materaca o innym stopniu twardości. Jeżeli na materacu widoczne są odkształcenia to znak, że trzeba kupić nowy.

Nowoczesne materace piankowe 160×200 gwarantują komfort spania i korzystnie wpływają na kręgosłup, kark i nogi. Są antyalergiczne. Ich trwałość zależy przede wszystkim od prawidłowości użytkowania. Najwyższej jakości materac jest gwarancją wygodnego, spokojnego i zdrowego snu, po którym użytkownik budzi się bez bólu i czuje, że jego ciało odpoczęło.

Więcej można znaleźć na stronie https://common.sklep.pl/materace-piankowe/220-materac-piankowy-160×200-ida-20cm-5902921954118.html 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like