Jak odmienić wystrój wnętrza tanio, szybko i z charakterem

Jak odmienić wystrój wnętrza tanio, szybko i z charakterem?

Generalny remont, przemeblowanie czy wymiana całego wyposażenia wnętrza to duże koszty i jeszcze większy wkład pracy oraz wolnego czasu. Co zrobić zatem, kiedy nasze mieszkanie zaczyna wiać aranżacyjną nudą, a spędzanie w nim czasu nie sprawia nam już żadnej przyjemności? Istnieje kilka sposobów, dzięki którym wystrój wnętrz można zmienić naprawdę niskim kosztem, szybko i z bardzo oryginalnym efektem. Poznaj kilka praktycznych inspiracji!

Nowe tekstylia

Nowy dywan, zasłony, koce i narzuty czy dekoracyjne poduszki to najprostszy sposób na zmianę charakteru wnętrza. Zakup tego typu produktów nie nadszarpnie zbyt mocno domowego budżetu, a wymiana elementów na nowe zajmie tylko kilka sekund. Tekstylia pozwalają wprowadzić do mieszkania nowe, świeże kolory i intrygujące wzory. W zbyt monotonnej przestrzeni wielobarwne poduszki czy pledy staną się akcentem nadającym charakter. Z kolei w mieszkaniu eleganckim, lecz surowym, będą elementem ocieplającym i dodającym przytulności. Warianty z połyskiem mogą z kolei zmienić wystrój na bardziej luksusowy, czyli ten z nutą stylu glamour.

Drobne dodatki

Dodatki do wnętrza mogą mieć nie tylko charakter dekoracyjny, ale również porządkujący przestrzeń. W zagraconym pomieszczeniu dobrze sprawdzą się zatem ozdobne kosze i pudełka do przechowywania, w których ukryjemy nadmiar przedmiotów stojących na półkach czy blatach. Z kolei we wnętrzu pozbawionym bibelotów, akcesoria okażą się przysłowiową kropką nad „i” w całej aranżacji. Pomogą wprowadzić nowe kolory, tekstury i formy, które dopełnią styl wystroju lub nadadzą mu nowy kierunek. Wśród przedmiotów tego typu mogą znaleźć się między innymi lampy stołowe, ceramika, plakaty i obrazy oraz zielona roślinność, która zawsze bardzo efektownie ożywia przestrzeń i pasuje do praktycznie każdego stylu wnętrzarskiego. 

Przemeblowanie 

Czasem nie musimy kupować zupełnie niczego, aby nasze mieszkanie zaprezentowało się całkowicie inaczej. Bardziej funkcjonalne ustawienie mebli może pomóc w zwiększeniu wolnej przestrzeni lub lepszym wykorzystaniu światła dziennego. Warto zatem popróbować różnych kombinacji, a być może nawet pozbyć się tej części wyposażenia, która w praktyce okazuje się od dłuższego czasu nieprzydatna. Jeśli aranżacji nadal brakuje „tego czegoś” ciekawą opcją, niewymagającą również ogromnych nakładów finansowych, będzie wymiana jednego lub kilku mebli na inny, lecz niedrogi model z drugiej ręki. Fotele używane, stare drewniane stoliki i komody czy też niezwykle stylowe metalowe łóżka można bez trudu zakupić przez Internet w bardzo atrakcyjnej cenie. Serwisy takie jak Pokato.pl umożliwiają publikację darmowych ogłoszeń, wśród których z łatwością znajdziemy wyjątkowy mebel z duszą, który nada wnętrzu charakter. Takie rozwiązanie niesie także wiele korzyści ekonomicznych i ekologicznych – zamiast wyrzucać elementy wyposażenia, które już nam się znudziły, możemy sprzedać je komuś innemu, a następnie kupić inne i dać im drugie życie. 

Bardzo często im więcej przebywamy w danym wnętrzu, tym szybciej pragniemy je zmienić. Nie oznacza to jednak, że za każdym razem musimy decydować się na generalne remonty czy kompletną wymianę całego wyposażenia. Czasami wystarczą dwa, trzy inne, dobrze dobrane elementy, aby cała aranżacja nabrała świeżego stylu i sprawiła, że mieszkanie na nowo stanie się przestrzenią, w której aż chce się przebywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wykończenie mieszkania pod klucz

Wykończenie mieszkania pod klucz to jedna z usług, którą świadczy biuro architektoniczne. Polega ona na tym, że to wykonawca jest odpowiedzialny za wszystkie prace wykończeniowe w danej nieruchomości. Biuro architektoniczne…
View Post