Dlaczego warto decydować się na elektryczne kominki

Dlaczego warto decydować się na elektryczne kominki?

Nic tak nie uspokaja, nie ogrzewa i nie urozmaica rodzinnych wieczorów, jak spędzanie czasu przy domowym kominku. Możliwość relaksu w cieple i pośród błyskającego światła z paleniska jest dużym udogodnieniem i może być doskonałą formą odpoczynku po całotygodniowym znoju ciężkiej pracy. Niestety montaż instalacji kominowej jest bardzo pracochłonny, kosztowny, trudny i niestety nie w każdym domu są odpowiednie warunki, by go przeprowadzić. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na elektryczne kominki. Dzisiejsze kominki elektryczne posiadają wbudowany ekran, na którym wyświetlane są wizualizacje, przedstawiające żarzące się ognisko. Drewniane konary w otoczeniu smagających ich płomieni prezentowane są w technice 3D, dzięki czemu elektryczny komin w pełni rekompensuje brak rzeczywistego ognia i drewna.

Jak zamontować kominek elektryczny?

Najważniejsze jest to, że można postawić go w niemalże każdym domu, a sam montaż jest krótki i łatwy. Trzeba wybrać tylko odpowiednie miejsce, które będzie mu służyło. Oczywiście inaczej wygląda instalacja, chociażby elektrycznego kominka naściennego, a inaczej narożnego. Pierwszy należy przymocować na poprzednio przykręconych do ściany mocowaniach. Natomiast kominek elektryczny narożny oraz stojący są jeszcze prostsze w montażu. Przede wszystkim należy wybrać dla nich miejsce, niedaleko którego będzie znajdować się gniazdko z prądem elektrycznym. 

Co daje elektryczny kominek?

Kominki elektryczne są bardzo proste w obsłudze. Poziom trudność ich programowania i sterowania jest osiągalny dla każdego. Można go konfigurować nawet pilotem. Co ważne – elektryczny kominek może być zabudowywany, tak jak komin tradycyjny, co jeszcze bardziej nadaje mu oldschool’owego powabu. Rzecz jasna kominek elektryczny jest znacznie bardziej wygodny w obsłudze. Proces uruchamiania go i regulacji jest prosty i trwa dosłownie chwilę. Nie trzeba siłować się z żywym ogniem i szukać żmudnych sposobów na wskrzeszenie go. Wystarczy jedynie kliknąć odpowiedni przycisk, a urządzenie zacznie ogrzewać wedle naszych upodobań. 

Godnym polecenia kominkiem elektrycznym jest Dimplex Avalone. Posiada on betonową obudowę, wykonaną z gustownego białego kruszcu. Wyposażony jest w termowentylator, termostat i w widowiskową wizualizację płomieni wyświetlaną na przejrzystym LED-owym wyświetlaczu. Jest on w stanie szybko ogrzać wnętrze każdego domu, a patrzenie na niego lub spędzanie przy nim czasu jest wyjątkowo przyjemne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wykończenie mieszkania pod klucz

Wykończenie mieszkania pod klucz to jedna z usług, którą świadczy biuro architektoniczne. Polega ona na tym, że to wykonawca jest odpowiedzialny za wszystkie prace wykończeniowe w danej nieruchomości. Biuro architektoniczne…
View Post

Płyta gazowa czy indukcyjna?

W większości naszych rodzinnych domów gotowało się na gazie. Płyta gazowa była czymś oczywistym, tak jak piekarnik na gaz. Wraz z biegiem czasu, na rynku pojawiły się płyty indukcyjne, a…
View Post