Projektując sypialnię nie zapomnij o materacu

Projektując sypialnię nie zapomnij o materacu

Urządzanie sypialni zazwyczaj kojarzy się z zakupem mebli: łóżko, szafa, szafka nocna i ewentualnie komoda lub regał, jeżeli ktoś lubi przed spaniem czytać. Istotną kwestią jest oświetlenie oraz kolorystyka: ściany i dekoracje na okna. Ludzie zwracają uwagę, aby kolory w sypialni wyciszały lub tworzyły romantyczny nastrój. Przy urządzaniu sypialni zapomina się o najważniejszym – o wyborze materaca dostosowanego do potrzeb zdrowotnych użytkownika.

Odpowiedni materac – zdrowie i komfort spania

Wybór odpowiednio materaca ma wpływ na sen. Chodzi nie tylko o wielkość materaca, ale także o twardość i wypełnienie.  Twardość dobiera się do wagi. Tylko właściwy pod tym względem materac zapewni odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa i najwyższy komfort użytkowania, co poprawia efektywność odpoczynku.

Jaki materac wybrać? Nowoczesne materace piankowe, sprężynowe i lateksowe to produkty bardzo wysokiej jakości, funkcjonalne, praktyczne, dopasowane do potrzeb użytkownika. Wszystkie rodzaje odciążają kręgosłup i dopasowują się do kształtu ciała i są zalecane dla osób z bólami zwyrodnieniowymi oraz problemami z krążeniem. Dodatkowo materace lateksowe  Sleepmed gwarantują znakomity przepływ powietrza – są antyalergiczne i antygrzybicze.

Materac dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa

Osobom, które zmagają się z różnymi dolegliwościami ze strony kręgosłupa, polecane są materace ortopedyczne. Zbyt twardy lub miękki materac może nasilić dolegliwości i dlatego radzi się, aby kupić materace Sleepmed, które mają odpowiednie atesty i zapewniają doskonałą elastyczność punktową, czyli dopasowanie się do anatomicznej budowy ciała. Ponadto posiadają siedem stref twardości, dzięki czemu kręgosłup zyskuje odpowiednie wsparcie podczas snu, a mięśnie w końcu odpoczywają i regenerują się. Ból kręgosłupa powinien zatem minąć. 

Dobry materac Sleep Med

Nie istnieje coś takiego, jak dobry materac dla wszystkich. Każdy użytkownik jest inny – ma swoje potrzeby odnośnie materaca. Najważniejsze jest to, aby materac dopasowywał się do wszystkich krzywizn ciała i zapewniał dobre podparcie kręgosłupowi. Przy doborze materaca Sleepmed warto brać pod uwagę pozycję spania. Przy spaniu w pozycji bocznej warto wybrać materace termoelastyczne i lateksowe, ponieważ znakomicie podpierają kręgosłup. Sleepmedma w asortymencie również materace dziecięce, które należy dobierać do wieku i wzrostu dziecka. Mniej więcej od 7 roku życia można wybrać materac 80x200cm.

Wybór łóżka sypialnego z materacem

Niektórzy producenci łóżek oferują kompletne wyposażenie – zestaw z materacem. Wybierają to rozwiązanie, klient musi brać pod uwagę, że materac może nie być dopasowany do jego potrzeb. Wielu ekspertów przestrzega przed pójściem na łatwiznę i pozorne oszczędności. W końcu najważniejszy jest komfort snu, a materac i łóżko to produkt wybierany na lata. Dlatego lepiej jest kupować materac Sleepmed dopasowany do swoich potrzeb zdrowotnych.

Kupując osobno materac  Sleepmed, to klient wybiera twardość i rodzaj wypełnienia materaca. Można też kupić dwa różne materace do jednego łóżka tak, aby użytkownik miał idealny materac do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Poznaj style aranżacji ogrodu!

Chciałbyś, aby twój ogród był ozdobą posiadłości? Nie wiesz, jak zaaranżować przestrzeń za domem? Zobacz, jakie są style aranżacji ogrodu i przekonaj się, który najbardziej do ciebie pasuje. Ogród w…
View Post