Projektując sypialnię nie zapomnij o materacu

Projektując sypialnię nie zapomnij o materacu

Urządzanie sypialni zazwyczaj kojarzy się z zakupem mebli: łóżko, szafa, szafka nocna i ewentualnie komoda lub regał, jeżeli ktoś lubi przed spaniem czytać. Istotną kwestią jest oświetlenie oraz kolorystyka: ściany i dekoracje na okna. Ludzie zwracają uwagę, aby kolory w sypialni wyciszały lub tworzyły romantyczny nastrój. Przy urządzaniu sypialni zapomina się o najważniejszym – o wyborze materaca dostosowanego do potrzeb zdrowotnych użytkownika.

Odpowiedni materac – zdrowie i komfort spania

Wybór odpowiednio materaca ma wpływ na sen. Chodzi nie tylko o wielkość materaca, ale także o twardość i wypełnienie.  Twardość dobiera się do wagi. Tylko właściwy pod tym względem materac zapewni odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa i najwyższy komfort użytkowania, co poprawia efektywność odpoczynku.

Jaki materac wybrać? Nowoczesne materace piankowe, sprężynowe i lateksowe to produkty bardzo wysokiej jakości, funkcjonalne, praktyczne, dopasowane do potrzeb użytkownika. Wszystkie rodzaje odciążają kręgosłup i dopasowują się do kształtu ciała i są zalecane dla osób z bólami zwyrodnieniowymi oraz problemami z krążeniem. Dodatkowo materace lateksowe  Sleepmed gwarantują znakomity przepływ powietrza – są antyalergiczne i antygrzybicze.

Materac dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa

Osobom, które zmagają się z różnymi dolegliwościami ze strony kręgosłupa, polecane są materace ortopedyczne. Zbyt twardy lub miękki materac może nasilić dolegliwości i dlatego radzi się, aby kupić materace Sleepmed, które mają odpowiednie atesty i zapewniają doskonałą elastyczność punktową, czyli dopasowanie się do anatomicznej budowy ciała. Ponadto posiadają siedem stref twardości, dzięki czemu kręgosłup zyskuje odpowiednie wsparcie podczas snu, a mięśnie w końcu odpoczywają i regenerują się. Ból kręgosłupa powinien zatem minąć. 

Dobry materac Sleep Med

Nie istnieje coś takiego, jak dobry materac dla wszystkich. Każdy użytkownik jest inny – ma swoje potrzeby odnośnie materaca. Najważniejsze jest to, aby materac dopasowywał się do wszystkich krzywizn ciała i zapewniał dobre podparcie kręgosłupowi. Przy doborze materaca Sleepmed warto brać pod uwagę pozycję spania. Przy spaniu w pozycji bocznej warto wybrać materace termoelastyczne i lateksowe, ponieważ znakomicie podpierają kręgosłup. Sleepmedma w asortymencie również materace dziecięce, które należy dobierać do wieku i wzrostu dziecka. Mniej więcej od 7 roku życia można wybrać materac 80x200cm.

Wybór łóżka sypialnego z materacem

Niektórzy producenci łóżek oferują kompletne wyposażenie – zestaw z materacem. Wybierają to rozwiązanie, klient musi brać pod uwagę, że materac może nie być dopasowany do jego potrzeb. Wielu ekspertów przestrzega przed pójściem na łatwiznę i pozorne oszczędności. W końcu najważniejszy jest komfort snu, a materac i łóżko to produkt wybierany na lata. Dlatego lepiej jest kupować materac Sleepmed dopasowany do swoich potrzeb zdrowotnych.

Kupując osobno materac  Sleepmed, to klient wybiera twardość i rodzaj wypełnienia materaca. Można też kupić dwa różne materace do jednego łóżka tak, aby użytkownik miał idealny materac do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czym się charakteryzuje zamek Tedee by Gerda?

Zamek Tedee (posiadający atestowaną wkładkę GERDA) został stworzony przez zespół wysoce wykwalifikowanych oraz doświadczonych inżynierów. Celem jego powstania jest nie tylko ułatwienie ludziom codziennego funkcjonowania, ale także znaczące zwiększenie poziomu…
View Post

Jak modnie urządzić dom?

Każdy, urządzający dom czy mieszkanie zwraca uwagę nie tylko na własne potrzeby, preferencje czy gusta. Zastanawia się nad aktualnymi trendami oraz rozwiązaniami, przydatnymi w przyszłości. Warto więc poznać jakie są…
View Post