Modne kolory mebli. Trendy i prognozy

Modne kolory mebli. Trendy i prognozy

Meblarstwo również podlega trendom. Od kilku lat na fali są meble białe, zarówno matowe, jak i z połyskiem. Nie brakuje też mebli we wszystkich kolorach drewna oraz zestawów młodzieżowych cechujących się wielobarwnością – dozwolone są wszystkie kolory: od białego do czarnego.

Powrót drewna

Naturalne wybarwienia imitujące kolory drewna lub lite drewno ze swoim niepowtarzalnym usłojeniem to trend, który na dobre zagościł w meblarstwie. Drewno może być przełamane lakierowanym elementem w innym kolorze. Często spotykane są meble dwubarwne, np.: połączenie białego z odcieniami drewna lub imitacji betonu z drewnianymi barwami. Klienci coraz częściej kupują meble, na których widoczny jest rysunek drewna – takie meble oddają wnętrzu energii i przytulności, a przy tym doskonale wyglądają niezależnie od stylów aranżacji. Modne i nowoczesne meble o barwie drewna mogą mieć dodatkowe detale w innym kolorze, np.: czarny, szary i grafit. Popularnym odcieniem jest przygaszone złoto.

Uniwersalne kolory: szary i grafit

Nowoczesne meble w szarym i grafitowym kolorze będą jednym z ważniejszych trendów co najmniej przez kilka sezonów. Drewniane meble wykończone szarym kolorem zachwycają ponadczasowym wzornictwem i urokiem. Szary komponuje się z niemal wszystkimi odcieniami i fakturami. W zestawie z czarnym lub brązowymi odcieniami drewna wygląda niepowtarzalnie i awangardowo. Szare komody nowoczesne meble podkreślają indywidualny charakter wnętrza. Ciekawą opcją jest ustawienie szarej komody jako przełamanie kolorystyczne dla mebli ciemnych lub w naturalnych kolorach drewna. Szare meble tworzą piękną aranżację na tle niebieskich, fiolletowych, beżowych i wrzosowych ścian.

Białe meble

Białe meble od lat dominują. Ma je swojej ofercie każdy producent mebli. Komody, witryny, szafy, meblościanki, meble z dodatkiem białego są wykorzystywane  do urządzenia mieszkania w stylu nowoczesnym i skandynawskim. Optycznie poszerzają miejsce i sprawiają, że w pokoju lepiej odbija się światło. Dlatego polecane są do mniejszych pomieszczeń. Bez  problemu można znaleźć aranżację z białymi meblami i zainspirować się w urządzaniu salonu. Mają one tyle samo zwolenników, co przeciwników. Białe meble znakomicie wyglądają w jasnych wnętrzach w sąsiedztwie kolorowej ściany. Biała komoda w towarzystwie czarnych lub ciemnobrązowych mebli, to strzał w dziesiątkę – wygląda oryginalni i wyróżnia się na tle całej aranżacji.

Nietypowe kolory mebli

Miłośnicy niestandardowych kolorów mebli nie muszą być zdani na meblościanki młodzieżowe.  Coraz popularniejsze są komody wielokolorowe  – połączenie drewna  z nietypowymi kolorami, np.: niebieskim, czerwonym, zielonym lub żółtym.

W przypadku mebli tapicerowanych najmodniejszymi kolorami są zielony, żółty i szary lub kanapa w zaskakującym odcieniu, która stanowi ciekawy akcent kolorystyczny, co sprawia, że staje się najważniejszym meblem w salonie. Nowoczesne meble tapicerowane spełniają kolorystyczne oczekiwania każdego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like