Płytki podłogowe do Twojego salonu

Płytki w salonie to nie tylko wizytówka całego pomieszczenia, ale również istotna osłona połogi przed różnego typu uszkodzeniami i zagrożeniami. Płytki podłogowe w salonie powinny być trwałe, odporne na zarysowania oraz podkreślać wyjątkowy urok tego miejsca. Poniżej podpowiadamy jak odnaleźć upragniony zestaw płytek podłogowych do salonu oraz jakimi typami powierzchni warto się zainteresować.

Płytki do salonu – przegląd najchętniej wybieranych modeli

Wybór płytek podłogowych do salonu powinien być dokonany w oparciu o kilka kryteriów, takich jak styl wnętrza, kolorystyka, funkcjonalność. Liczy się także Twój budżet, który ma olbrzymi wpływ na stojące przed Tobą możliwości. 

Najpopularniejsze są płytki do salonu ceramiczne. Są trwałe, łatwe do utrzymania w czystości i dostępne w różnych kolorach i wzorach. Mogą być idealne do salonu w nowoczesnym stylu, jak i do pomieszczeń urządzonych w stylu epokowym lub rustykalnym. 

Płytki gresowe, podobnie jak ich ceramiczne wersje, są trwałe i odporne na regularne sprzątanie. Są również odpowiednie do salonów urządzonych w stylu nowoczesnym lub eksplorujących bardziej klasyczne aranżacje. 

Płytki drewnopodobne to coraz częstszy zakup osób urządzających swoje cztery kąty. Są imitacją drewna i mogą być idealne do salonu w stylu rustykalnym lub skandynawskim. Są również odpornie na wilgoć i łatwe do utrzymania czystości.

Płytki marmurowe to wybór osób stawiających na ekskluzywne aranżacje. Są wykonane z naturalnego kamienia i mogą idealne pasować do salonu w stylu eleganckim lub glamour. Są jednak droższe niż wcześniej wymienione rodzaje i bardziej podatne na zarysowania.

Płytki z kamienia syntetycznego to również nowość warta rozważenia. Są o wiele tańsze od płytek marmurowych i w podobnym stopniu co one trwałe. Ponadto ich wygląd często idealnie imituje powierzchnię płytek marmurowych. 

W trakcie zakupów warto upewnić się, że wybrane przez Ciebie płytki będą pasowały do umeblowania salonu, jego kolorystyki oraz oczekiwanego efektu aranżacyjnego. 

Płytki ekstrawaganckie dla odważnych aranżerów

Wartym uwagi wyborem są płytki imitujące drewno. Ich wygląd doskonale odzwierciedla powierzchnię paneli drewnianych, dzięki czemu mogą idealne pasować do salonu w stylu rustykalnym lub skandynawskim. 

Płytki geometryczne to wybór osób ceniących sobie minimalizm i spójną kompozycję. Ten typ płytek może prezentować rozmaite motywy geometryczne, jak również mniej i bardziej rozbudowane układy złożone z wielu elementów. 

Płytki z motywami orientalnymi to kolejna warta uwagi kategoria. Pokrywają je motywy charakterystyczne dla kultury Bliskiego Wschodu, takie jak przedstawienia roślinne czy geometryczne mozaiki. 

Płytki z motywami florystycznymi i zwierzęcymi są również coraz częściej wybierane. Płytki takie pasują do salonów urządzonych w stylu naturalistycznym, jak i nowoczesnym. Wbrew pozorom, prezentowane przez nie motywy mogą tworzyć wysoce wyrafinowaną kompozycję. 

Płytki z efektem betonu to ostatni wart uwagi typ, który pragniemy polecić. Ich powierzchnia doskonale imituje beton, co czyni je doskonałym uzupełnieniem salonu w stylu industrialnym lub loftowym. Mogą prezentować zarówno powierzchnię jednorodną kolorystycznie, jak i pokrytą typowymi dla betonu smugami, strukturami, liniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like