Master bedroom - nagroda dla budowniczych domu. Sypialnia z prywatną łazienką w projektach domów – czy warto?

Master bedroom – nagroda dla budowniczych domu. Sypialnia z prywatną łazienką w projektach domów – czy warto?

Kiedy przypominamy sobie wakacje spędzone w różnych zakątkach świata, wspominamy z zachwytem wygodę i komfort hotelowych apartamentów, w których spędzaliśmy przyjemne chwile. Duże wrażenie w pokojach typu studio nie raz robiła na nas prywatna łazienka, garderoba oraz duży taras, z którego mogliśmy podziwiać niesamowity widok. Stojąc przed pytaniem, jaki projekt domu wybierzemy do realizacji, warto postawić na taki, który pozwoli nam skosztować takich luksusów w naszym nowym domu. Projekty domów z sypialnią małżeńską połączoną z łazienką i garderobą to coraz częściej wybierane domy do budowy.

Dom przy Bukowej 41
Dom przy Bukowej 41


Apartament dla dwojga w Twoim nowym domu – projekty domów z poddaszem i ich możliwości.

W precyzyjnie zaprojektowanych projektach domów posiadających poddasze użytkowe apartament master bedroom jest najczęściej kluczowym pomieszczeniem na poddaszu. Ciekawie prezentują się projekty domów, które strefę relaksu przewidują na powierzchni znajdującej się nad garażem, zwłaszcza jeśli znajduje się ona od strony wschodniej. Od samego świtu budzi słońce, wpadające do pokoju przez okna dachowe. Możemy powitać dzień zaczerpnięciem świeżego powietrza wychodząc na przyległy balkon. Nie musimy czekać na swoją kolej, by dopchać się do łazienki, ani biegać po schodach, by wyjąć z szafy ubrania niezbędne do przygotowania się na nowy dzień. Wszystko przygotowujemy w jednym miejscu. Po szybkiej kąpieli i doborze garderoby możemy zejść w pełni gotowi na kolejne wyzwania.

Jeśli wybieramy projekty domów bez garażu, główną sypialnię warto zlokalizować w największym pokoju, tak by można było dodatkowo zmieścić w nim niewielką toaletę. Garderoba może być osobnym pomieszczeniem, jeśli nie mamy odpowiednio dużo miejsca.

Dom przy Cyprysowej 67 - rzut poddasza

Dom przy Cyprysowej 67

Jaka sypialnia master bedroom w domu parterowym?

Gdy analizujemy projekty domów parterowych pod kątem przyszłej realizacji, to sypialnia małżeńska z garderobą i łazienką może być zaaranżowana na dwa sposoby. Może być zlokalizowana centralnie, jako główny pokój części nocnej, będący swego rodzaju centrum dowodzenia domem. Druga lokalizacja przewiduje umieszczenie sypialni rodziców w nieco bardziej ustronnej partii domu. Taki układ funkcjonalny wnętrza pozwala na uzyskanie jeszcze większej prywatności, co jest często głównym motywem przyświecającym inwestorom decydującym się na projekty domów z sypialnią master bedroom. Równie ważna co prywatna łazienka jest w głównej sypialni garderoba, zwłaszcza gdy decydujący głos w kwestii wyboru projektu ma kobieta. Posiadanie garderoby pozwana na całkowite pozbycie się nieporęcznej i ciężkiej szafy i zebranie wszystkich ubrań w jednym miejscu.

Ponadto posiadanie konkretnej garderoby zmniejsza prawdopodobieństwo zaistnienia popularnego dylematu, co na siebie włożyć. Więcej miejsca to większe możliwości skompletowania outfitu na każdą okazję.

Dom przy Makowej 6
Dom przy Makowej 6

Luksus, na który zasługujesz.

Kiedy budujemy dom, naszym priorytetem jest szczęście rodziny i lepsze warunki do wzrastania naszych dzieci. Nie możemy jednak przestać myśleć o osobistej przyjemności i naszym komforcie i wygodzie. To my podjęliśmy trud budowy domu, od nas zależy, czy przedsięwzięcie się uda i na nas powinna czekać zasłużona nagroda. Apartament małżeński w stylu master bedroom to zasłużona nagroda za ciężką pracę i poświecenie wkładane w realizację marzeń o domu. Dlatego stojąc przed kluczowymi decyzjami warto postawić na projekty domów, które dają nam tę odrobinę luksusu na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Najwęższy dom na świecie

Kiedy pytamy kogoś, o czym marzy, co chciałby w życiu osiągnąć, najczęściej słyszy się odpowiedź, że chciałby wybudować dom, w którym jego rodzina będzie szczęśliwa i będzie mieszkała w bardzo…
View Post

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

Budownictwo ze względu na swoje znaczenie dla gospodarki i życia społecznego jest ujęte w szereg norm prawnych, których przestrzeganie trzeba kontrolować. Robi to Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, który jest organem…
View Post