Praktyczny przedpokój

2 komentarze

aranżacja wnętrz

Wystrój wnętrz jako taki z reguły większości z nas kojarzy się z urządzaniem pokoju: wybieraniem kanapy, stołu, tekstyliów, kolorów ścian i masy przeróżnych dodatków. Warto jednak pamiętać, że wnętrza to słowo, które w równym stopniu określa wszystkie pomieszczenia znajdujące się w naszym domu czy mieszkaniu, także takie, jak łazienka, kuchnia czy przedpokój. Ten ostatni z reguły jest niedoceniany, a szkoda, bo dobrze urządzony może stanowić prawdziwą perełkę.

Mnóstwo miejsca

 

Chociaż statystyczna większość Polaków mieszka w blokach, nie oznacza to wcale, że ich przedpokoje do niczego się nie nadają. Klucz do sukcesu to nie możliwie największy metraż tego pomieszczenia, tylko jak najsprytniejsze i najmądrzejsze wykorzystanie tego, co mamy do dyspozycji. Aranżację wnętrza dobrze jest rozpocząć od umiejscowienia dużej szafy, najlepiej takiej wykonanej na wymiar, która uwzględnia nawet najbardziej nietypowy kształt przedpokoju i sięga samego sufitu. Jeśli jest ciasno, warto zainwestować w suwane drzwi, które nie będą jeszcze dodatkowo ograniczały przestrzeni.

Przechowywanie w przedpokoju

 

Dobrze zaplanowana szafa potrafi pomieścić naprawdę mnóstwo rzeczy: z powodzeniem można trzymać w niej nie tylko buty, ale i kurtki, płaszcze, czy na przykład odkurzacz. Jeśli mamy małe mieszkanie, a wręcz szczególnie wtedy, koniecznie musimy pamiętać o odpowiedniej aranżacji przedpokoju – możemy zyskać mnóstwo schowków na wszelkie drobiazgi, ale także stylowy wygląd i sporo światła, jeśli suwane drzwi wykonamy z luster.

2 komentarze

  1. Bożenna98kk

    Ja tam wolę minimalizm. Na szczęście mieszkam sama i mogę sobie pozwolić na to, żeby w przedpokoju znajdował się tylko wieszak na ubrania, lustro i konsolka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *